Wpis z mikrobloga

Mirki chyba coś nabroiłem z rozliczeniem podatku.
W 2021 wyjechałem w połowie stycznia do Holandii na cały rok, jednak jeszcze na początku roku przyszły mi pieniądze z poprzedniej firmy(stosunek pracy ustał z dniem 31.12.2020r.). Stamtąd też dostałem rozliczony PIT37.

W 2022 roku rozliczyłem się z podatku z Holandii poprzez stronę ich urzędu podatkowego i w sierpniu 2022 przyszły pieniądze.

W lipcu tego roku dostałem z Holandii pismo o przesłaniu im zaświadczenia o dochodach za 2021, aby utrzymała się w mocy ulga 90%.
Jednak PIT z Polski za 2021 rok był jako 37. Nie robiłem 36 i ZG. Mam możliwość korekty z 37 na 36 poprzez e-Urząd.

Jak to ugryźć, aby nie władowali mi jakiejś kary itp? Zaświadczenie o dochodach za 2021 rok mam, wiem, że musi mi to Urząd podbić. Ale zrobi to bez złożenia wcześniej PIT36ZG ?
#podatki #pit #holandia #urzadskarbowy #pieniadze
  • 3
  • Odpowiedz
@antarhei: złóż Czynny Żal "Pismo z czynnym żalem możesz złożyć w każdym momencie, prawo nie przewiduje tutaj żadnego terminu. Jednak, jeśli zrobisz to w chwili, gdy organ skarbowy wszczął postępowanie w tej sprawie i np. rozpoczął kontrolę albo przeszukania, wówczas czyny żal będzie spóźniony, czyli w praktyce nie zadziała."
  • Odpowiedz