Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? jak ludzie – szczególnie po 50tce, mówią, że 500+ to „super program, bo dzięki niemu dzieci nie chodzą głodne, brudne i w podartych ciuchach”. Skoro głupie 500zł tak bardzo ratuje życie tych dzieci, to nie lepiej, żeby ich matka poszła do pracy w której na start dostanie 3000zł?

Oczywiście że nie, bo taka Grażyna-wyznawczyni PiSu powie, że „pracy nie ma” bo nie rozumie, że to już nie są lata 90te i praca jest – i to dużo. Nawet jak takiej tępej pimpie wytłumaczysz, że jest od groma pracy w niemal każdej gminie, to i ona i tak powie, że to „nie takie łatwe, bo do pracy trzeba dojechać, a paliwo drogie a nie każdy ma auto no i dziećmi trzeba się zająć” – nawet jak jedno „dziecko” ma 17 lat a drugie 18, to i tak trzeba się nimi zajmować.

No ja pindole, jedyne co jest w Polsce gorsze od leniwych pip siedzących na zasiłkach, są głupie pipy które rękami i nogami bronią ich sytuacji… Przez ostatnie 8 lat nabrałem wręcz skrajnej pogardy i nienawiści do osób „nieaktywnych zawodowo”, które nie pracują, bo żyją w mieszkaniu socjalnym stołując się w MOPsie, a wszelkie zasiłki, dopłaty i inne „plusy” wydają na przyjemności (słynne Chesterfieldy, Harnasie i pazurki).

Nienawidzę ich tak bardzo, że jakbym to opisał, to bym dostał dożywotniego bana na cały Internet – i tu nawet nie chodzi o to, że mi „szkoda na bombelki” a o to, że takie coś „psuje krew”. 10 lat siedzenia na bezrobociu NIEODWRACALNIE zmienia człowieka – taka osoba staje się skrajnie leniwa i nieporadna życiowo, często żyjąca w brudzie, smrodzie i grzybie bo mimo tego, że nie ma pracy, to nie robi wokół siebie i swojego domu absolutnie nic gdyż jej umysł „nie widzi potrzeby” – oczywiście takie zachowanie przechodzi na jej dzieci, przez co za kilka lat będziemy mieć PLAGĘ osób w wieku 18-30 która nie pracuje, nie uczy się, mieszka z rodzicami w socjalnym/na „darmowym” wynajmie, która niczego nie chce robić, niczego nie potrafi, nie umie się uczyć i ogólnie nie za bardzo nadaje się do czegokolwiek – a z takich ludzi nie da się stworzyć społeczeństwa.

I właśnie to jest największy grzech antypolaków z PiSu – gospodarkę da się odratować, rozkradzione pieniądze zarekwirować, ale zepsutych lenistwem i zasiłkami ludzi nie da się już naprawić…

#bekazpisu #zalesie #bekazlewactwa #konfederacja #humorobrazkowy #500plus #polityka
PakaBaka - Ale mnie #!$%@? jak ludzie – szczególnie po 50tce, mówią, że 500+ to „supe...

źródło: 56e17c57d83b6_o_large

Pobierz
  • 8
@PakaBaka: ale przecież większość pracuje, zresztą nawet jak ktoś nie pracuje to nie da się utrzymać z 500+, chyba że masz tych dzieci tyle że już na luzie możesz założyć przedszkole bo jedno w tą czy tamtą ci różnicy nie robi.

Nie pieprzcie głupot proszę, w Polsce programy socjalne są żałośnie niskie i miną jeszcze lata nim dogonimy zachód.

Zwykła konfiarska propaganda, tyle w temacie.
Przez ostatnie 8 lat nabrałem wręcz skrajnej pogardy i nienawiści do osób „nieaktywnych zawodowo”, które nie pracują, bo żyją w mieszkaniu socjalnym stołując się w MOPsi


@PakaBaka: Jakoś od kiedy jest to mityczne 500+ ilość takich osób zmalała drastycznie. A aktywność zawodowa polaków w tym kobiet jest obecnie największa w historii.
@PakaBaka: no w polsce jest najniższe bezrobocie, 500+ realnie wpłynęło na zmniejszenie się ubóstwa wśród dzieci, większość polski powiatowej to oferty pracy typu kołchoz a czasami doradca klienta na b2b czy inny placowy ze statusem studenta, emeryta i niepełnosprawnościom

nawet jak jedno „dziecko” ma 17 lat a drugie 18, to i tak trzeba się nimi zajmować.

to jest ciągłe echo wcześniejszego bardziej patriarchalnego modelu rodziny gdzie mąż miał utrzymać rodzinę a
@PakaBaka:
Byłam sceptyczna, jednak znam Anetkę mieszkającą na wiosce, która pracować mogła tylko w jednym z dwóch wiejskich sklepów. Na studia nie za bardzo, bo to nie jest jednak najostrzejszy ołówek w piórniku, bez urazy, jest jak jest. Na wsi z mężem odziedziczyli po dziadkach dom z ogrodem więc do miasta więc nie mają się po co pchać, a praca na tej wsi jak wspomniałam to albo w sklepie, albo jak
@PakaBaka: OK, z ciekawości, bo zakładam, że masz to ogarnięte. Jaki jest odsetek niepracujących osób korzystających z programu 500+ względem osób pracujących korzystających z 500+? A jaki jest procent gospodarstw pobierających 500+ gdzie pracuje tylko jedna osoba względem gospodarstw gdzie pracuje dwoje dorosłych i pobierane jest 500+? ( ͡º ͜ʖ͡º)