Wpis z mikrobloga

Wykopki czy zgłosić tego Pana na policje? Akcja właściwa od 0:30 sekundy. Ten kierujący Audi A4 B7 o nr rej: LKR59774 od początku filmu trzymał mi się na zderzaku mojego auta również Audi A4 B7. Żeby potem mrugać światłami drogowymi, ja jechałem 50km/h na 50 i tyle.
Czasami stoi tam patrol pod koniec stąd jadę sobie na spokojnie 50. Miał tyle okazji żeby mnie wyprzedzić. Ruch był nieznaczny nic złego nie zrobiłem. Na potwierdzenie że za mną jechał widać, jak powoli wyprzedza, gdyby się zbliżał to może by szybciej wyprzedził a tak wyskoczył zza zderzaka. Doradźcie jak to zrobić? Jeśli chcę to zgłosić na Policje czy muszę iść z tym na komendę, czy będę targany po sądach? I nie będę anonimowy? Jesli ktoś może prosze policzyć ile pkt i mandat za to wykroczenie.
Proszę o wskazówki i porady jak uważacie. Czy należy się za takie wykroczenie zgłoszenie na policje? Pierwszy raz ktoś mnie zdenerwował, tym bardziej że mój brat, mając 10 lat zginął na przejściu bo ktoś leciał na czerwonym świetle. #pytanie #stopcham #polskiedrogi #pirat #policja #wykroczenie #pytaniedoeksperta #audi #wideorejestrator

Czy powinienem to zgłosić na policję?

  • Tak zgłoś + wyślij na stop cham 69.0% (29)
  • Nie zgłaszaj + Nagranie na stop cham 7.1% (3)
  • Wina nagrywającego 23.8% (10)

Oddanych głosów: 42

kulukaj - Wykopki czy zgłosić tego Pana na policje? Akcja właściwa od 0:30 sekundy. T...
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Catmmando: Tak zabudowany ja jezdze tamtedy do pracy od 4 lat i czasami łapią pod koniec na przystanku na 50 bo łatwo sie rozpędzić do 60-70 i szkoda że ich teraz nie było.
  • Odpowiedz
@kulukaj: jak wyślesz na 99% będzie wizyta na komendzie celem złożenia zeznania. Anonimowość powinna być zachowana o ile policjant ma pojęcie i dane światka umieści w załączniku.

Jak masz czas, chęć to czasem warto.

W sądzie byłem raz, bo gościu nie przyjął mandatu. Więcej tego błędu już nie popełni bo z wymuszenia pierwszeństwa zrobiło się zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu.
Z 500 zrobiło się 5k i rok pauzy. Chyba #!$%@?ł sędziego zawracaniem
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: Zgłosiłbym, zeby wyeliminiować takiego łosia z drogi. Możesz zacząć od maila na komendę, a potem ktoś zadzwoni umówić się na rozmowę i spisanie zeznań. Raczej do sądu nie będziesz musiał iść, koleś będzie kręcił, że nie wie kto kierował, ale to już policja sama ogarnie. Zależy od komendy, ale jeśli są ogarnięci to wysyłają list jak sie sprawa skończyła.
  • Odpowiedz