Wpis z mikrobloga

@Vahn: jak ja tego #!$%@? gzów nienawidzę. Mam uczulenie i zawsze puchnie mi okolica ukąszenia. Jak mnie kiedyś nad rzeką 3 ukąsiły to musiałem leżeć w łóżku taki byłem #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Vahn:
Miałem taki rumień po kleszczu z 10 lat temu i nie ma boleriozy.
Testy na boleriozę pokazywały jakieś śladowe podwyższenia tylko.
Innymi słowy, rumień nie oznacza z automatu boleriozy.
Rumień pojawia się zwykle w ciągu kilku dni do kilku tygodni po ukąszeniu kleszcza, ale może także wystąpić po kilku miesiącach.
U mnie taki rumień powstał z 0,5 h po i był z 3 dni.
Czyli w moim przypadku była to
  • Odpowiedz
@text: rumien wedrujacy jest objawem występującym tylko i wyłącznie w boreliozie, a więc musiałeś mieć coś innego. Rumien zawsze świadczy o boreliozie, wtedy nawet nie robi się testów tylko daje od razu antybiotyk i elo.
  • Odpowiedz
@Vahn: przykro mi to pisać, ale czeka cię (specjalnie z małej, bo cię nie szanuję skoro dałeś się #!$%@?ć końskiej musze nie będąc koniem) imputacja nogi razem z medulla spinalis.
  • Odpowiedz
. Rumien zawsze świadczy o boreliozie,

@ReinmarKrakau:
Ale są też inne reakcje na ukąszenie kleszcze, np:
odczyn skórnym na ślinę kleszcza.
Nie wiem, być moze to miałem, choć środek był u mniej jaśniejszy, śrdnica ok 6 cm.
Wiec teoretycznie podpada pod rumień, ale przez 10 lat zero objawów no i testy praktycznie normie.
  • Odpowiedz
@Vahn 2 tyg czekasz, nieźle xd z takim czymś najlepiej od razu udać się po antybiotyk. Ostatnio miałam też taki rumień, wzięłam antybiotyk i 3 tyg pozniej wykonałam testy na boreliozę, było czysto zapewne dzięki temu że szybko zareagowałam. Idź do lekarza
  • Odpowiedz
rumien wedrujacy jest objawem występującym tylko i wyłącznie w boreliozie, a więc musiałeś mieć coś innego.

@ReinmarKrakau:
a i jeszcze jedno:
* intruz nie zdążył nam przekazać bakterii – szacuje się, że aby tak się stało, kleszcz musi przebywać w skórze co najmniej 12–24 godziny (a niektórzy naukowcy twierdzą, że nawet 2 doby)
* bakterie wniknęły do naszego organizmu, ale system immunologiczny sobie z nimi poradził – nie ma możliwości sprawdzenia,
  • Odpowiedz