Wpis z mikrobloga

No dobry wieczór,

Mam kilka pytań do osób obeznanych.
1.Ile trwa kurs na wózki widłowe?
2.Co muszę spełniać i zanieść by otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy na taki kurs (mam się zgłosić do urzędu pracy przed czy po zaczęciu kursu?)
3.Ile czasu oczekuję się na egzamin na wózki widłowe oraz na uprawnienia z UDT
#prawojazdy #pracbaza #polska #wozkiwidlowe
  • 4
  • Odpowiedz
2.Co muszę spełniać i zanieść by otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy na taki kurs (mam się zgłosić do urzędu pracy przed czy po zaczęciu kursu?)


@pozdro6oo: wydaje mi się że przede wszystkim musisz być zarejestrowany jako bezrobotny a następnie znaleźć pracodawcę który oswiadczy że cię zatrudni jak będziesz miał te uprawnienia no i urząd musi organizować ten kurs akurat (mieć na to kasę i chętnych)
  • Odpowiedz
1.Ile trwa kurs na wózki widłowe?


@pozdro6oo: Zalezy.

Mi kurs organizowal pracodawca. Bylo nas ok 15 osob. IIRC:
jedna wizyta w osrodku to jakies 6h gledzenia
druga wizyta w osrodku to kazdy se mogl pojezdzic zeby sie wczuc
trzecia wizyta to egzamin.

Egzamin byl jakos po 2 tyg po wizycie gdzie mozna se bylo pojezdzic.

Uprawnienia przyslali jakos do tygodnia po egzaminie

Ale to bylo kilka lat temu wiec mogglo sie
  • Odpowiedz
@pozdro6oo: rejestracja w up jako bezrobotny. Jak mają kasę to w ciągu kilku tygodni wyślą Cię na szkolenie. Niekoniecznie wymagają potwierdzenia zatrudnienia po otrzymaniu uprawnień. Czasami wystarczy złożyć wniosek. Później trzeba czekać ok miesiąca na egzamin, zależy od miejscowości.
  • Odpowiedz
1.Ile trwa kurs na wózki widłowe?


@pozdro6oo: 2x ~6h
pierwsze 6 teoria i testy
drugie 6- to tak 3 teoretycznej obsługi wózka i z 3 godziny jazdy ale na całą grupę, czyli u mnie na 6 osób, każdy jezdzi po kolei to tak wyszło może ze 3/4 razy w sumie z 30 minut

Egzamin 3 tygodnie później, wyglądał tak, że jak zdasz pierwszą częśc testową to masz zdaną całośc chyba, że
  • Odpowiedz