Wpis z mikrobloga

cześć, był ktoś na #wakacje we #wlochy w sierpniu? Czytałem i słyszałem że nie ma sensu jechać tam w sierpniu. Artykuł np https://primocappuccino.pl/sierpien-we-wloszech/ podobne info dostałem od jedengo z restauratorów w sycylii. Chciałbym zabrać rodziców na wakajki gdzieś (musi być w czasie PL wakacji) i mam pare kierunków (cypr, zakynthos, albania, włochy) obecnie w odpowiadającym mi terminie najtańsze loty są do bolonii, ale trochę mnie niepokoją informację o zapełnionych plażach i zamkniętych knajpach, sklepach i kawiarniach - raczej wybieramy lokalesowe miejscówki. przy locie do bolonii to pewnie ravenna i okolice.
  • 7
  • Odpowiedz
@jaras2: najgorszy termin na wyjazd do Włoch. Standardowo włosi mają wolne w sierpniu więc kolejki gwarantowane. Ceny najwyższe. Pogoda najgorsza (upał)
  • Odpowiedz
@jaras2: Dopiero co wróciłem tydzień temu z Toskanii. W Rzymie na zwiedzaniu było 37 stopni. Wydałem 50 EUR na napoje na 3 osoby tego dnia. Koleżanka nauczycielka przed Koloseum zaczęła dostawać lekkie objawy udaru słonecznego.
Gówno zwiedzisz i umordujesz się jak pies. Wcześniej po drodze[jazda busem] zwiedziliśmy Wenecję przy 36 stopniach. To jest mordęga. Zimna woda z lodówki jest ciepła po 10 minutach a w Rzymie/Wenecji koszą po 2,5-3 EUR za
  • Odpowiedz