Wpis z mikrobloga

Cześć
Mój brat przed chwilą skończył 18 lat. Od 14 roku życia ma zdiagnozowaną nerwicę natręctw. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Zapija czasami swoje smutki - jest to próba ucieczki od problemów, z którymi sobie nie radzi. Wiem, że głównymi źródłami problemów są rodzice - nigdy nie pochwalili, dużo wymagają, nie umieją rozmawiać.
Chcę by zmienił psychiatrę i by poszedł na terapię, ale on nie chce.
Więc potrzebuję sposobów jak go przekonać? Tylko nie mówcie, że jak nie chce to nie pójdzie. Dlatego szukam porad na ten temat jak go przekonać. #nerwica #psychologia
  • 6
  • Odpowiedz
@asyla: może tradycyjna, spokojna rozmowa: "psychiatra faszerując Cię lekami tłumi jedynie lęki i fobie. Nie znikną, będzie gorzej. Musisz z kimś porozmawiać. Pójdę z tobą, by było ci raźniej do...... (I tutaj podaj imię i nazwisko wcześniej ogarniętego i polecanego terapeuty)"?
  • Odpowiedz
@asyla: wytlumacz mu, ze najlepsza forma terapii jaka obecnie znamy jest kombinacja terapii z medykamentami od psychiatry.

Wytlumacz mu tez, ze od nieprzepracowywanch emocji bedzie tylko gorzej. Bedzie sie to w nim zbierac i zbierac, az w koncu nie da rady tak dluzej. NIe wiem jak, ale postaraj mu sie wytlumaczyc jak wazne jest przepracowywanie swoich emocji.

Powodzenia i zdrowia dla brachola!
  • Odpowiedz
@asyla: Na początek może mu powiedz, że:
-głównymi źródłami problemów są rodzice - nigdy nie pochwalili, dużo wymagają, nie umieją rozmawiać

Może sobie nie zdaje sprawy i kombinuje nie tam, gdzie trzeba.
  • Odpowiedz
@asyla są grupy na FB gdzie ludzie z ocd wspierają się wzajemnie i opisują swoje objawy, może jak zobaczy, że inni idą z tym do przodu, to sam się zmobilizuje?
  • Odpowiedz
@asyla: @asyla: Jeśli dorosła osoba nie chce terapii to się jej nie da zmusić do terapii. To czego szukasz to metody manipulacji. Chcesz zmanipulować swojego brata żeby zrobił to co TY uważasz że jest dla niego dobre. A możesz go wspierać być przy nim nie nalegać. Rozmawiać i akceptować jego wybory. Bo tak to jesteś kolejna osoba która chce decydować za niego. https://www.twojpsycholog.online/zakres-pomocy/nerwica-natrectw Więcej informacji o tym schorzeniu
  • Odpowiedz