Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór, jak złym pomysłem jest założenie dwóch różnych rozmiarów tarcz hamulcowych na przedniej i tylnej osi? W promocyjnym letargu zamówiłem tarcze Brembo: Coated Disc(22mm) na przód i Maxline(19mm), który był pierwotnym zamysłem - na tył.

Czy może Brembo to w ogóle padaka i lepiej zamówić ATE?

#motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
hmmm w samochodach najczesciej sa mniejsze na tyle, tylko co Ty za rozmiary podajesz ? to grubość czy jak... może dobral bys te tarcze tsk jak producent montował a nie jakoś z dupy sobie rozmiar zamawiasz ?
  • Odpowiedz
@Bob_z_Wisconsin: jesteś pewien, że oryginalnie masz tarcze tej samej grubości na obu osiach? Jak dla mnie bez różnicy w użytkowaniu, szczególnie że tył znacznie słabiej hamuje, więc ani mniejsza pojemność cieplna ani szybsze zużycie nie powinno dać się mocno we znaki.

A brembo zostaw.
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz Fakt, podałem grubość, a nie średnicę xD. sam nie wiem skąd ten tok myślenia, więc udajmy, że nic się nie zdarzyło ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@NuklearnySzpadel

Tak czy owak sugerowałem się tym co Autodoc mi zaproponował po VINie, więc rozumiem że w takim razie powinny pasować?
  • Odpowiedz
skoro takie dobiera powinny pasować, ale zdarza się że te systemy katalogowe potrafią się pomylić. tarcze najczesciej na tyle sa mniejsze i cieńsze bo rozkład sił hamowania to ~70% przod 30 % tył. jak zakładasz nowe tarcze to wrzuć też nowe klocki
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz dzięki wielkie za odpowiedź. Przyjrzę się dokładniej zanim zajadę do mechanika.

Klocki jak najbardziej również będą wymieniane(również Brembo) wraz z całym pakietem serwisowym, plus pompa ciśnienia oleju i amortyzatory ( ͡ ͜ʖ ͡).

pełnoletni gruz nabierze trochę nowego wdzięku.
  • Odpowiedz