Wpis z mikrobloga

@wypokowy_expert: sam się zastanawiam bo wygląda jakby go ktoś laserem przeciął xD pewnie wada produkcyjna albo coś... rury w miare nowe względem kamienicy bo może z 15 lat
@Mete: jedyne co można podejrzewać to zmęczeniówka, długa prosta rura i wahania temperatury, może było za bardzo naciągnięte. Może jeszcze poprzedni majster przesadził z dociąganiem i już lekko nacięło tulejkę
@wypokowy_expert: tą "narzynkę" nie wiem czy tak się to powinno nazywać ale powinienem to opatentować xD wkręca się to w środek rury i ma odwrotny gwint niż wkręcana rura.. kręcisz więc w lewo i wykręcasz wszystko co znajduje się na gwincie
@Smarek37: mam taki stożek do rozwiercania, przerobiony na gwintownicy... pierwsza część rozwierca ten śdoek śrubunku gdzie masz zaczepy do klucza, a dalej wkręca się gwint... kilka obrotów i po zabawie
@Mete: no to pomysłowo. Ja to właśnie stosowałem w takich sytuacjach zeszlifowany przecinak z naostrzonymi bokami. Wbijałem go do środka i wykręcałem francuzem. To z gwintownikiem ciekawsze.
@Smarek37: kolega hydraulik? :) wczoraj miałem sytuacje wymiany głowicy w pionie, francuz 70cm z przedłużką rurą metrową... grzany palnikiem
#!$%@?... pion się zaczął łamać xD a głowica pękać