Wpis z mikrobloga

Ruscy przebili się przez front na linii Svatove, w stronę rzeki Oskil


@RzutKamieniem: Jako zagorzały ukrofil powiem, że ukraińska ofensywa idzie zgodnie z planem i ten teren został oddany zgodnie z planem. Porządna ofensywa polega na tym by oddać przeciwnikowi masę terenu i niech żadna ruska onuca z tym nie dyskutuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koniasz: Wyobraź sobie co się będzie działo jak Ukraińska nawałnica się skończy po tych 10-15 tygodniach i Ruscy im zdąrzą rozwalić brygady pancerne. Jeżeli mając jeszcze 70% przeznaczonego na ofensywę sprzętu Ukraińcy nie robią żadnych sensownych postępów, a w niektórych częściach frontu się cofają to ja nie wyobrażam sobie jak oni będą wstanie się obronić przed Ruskimi jak już wyczerpią zasoby przeznaczone na tą ofensywę.
to ja nie wyobrażam sobie jak oni będą wstanie się obronić przed Ruskimi jak już wyczerpią zasoby przeznaczone na tą ofensywę.


@RzutKamieniem: Oni już palą resztki zasobów dlatego USA im wysłało amunicję kasetową. Gdyby amerykanie chcieli rzeczywiście pomóc to by to zrobili przed rozpoczęciem ofensywy, a nie po jej wyhamowaniu. Biden świadomie czy nie ale sam powiedział że wysyłają kasetówki z powodu braków amunicji na Ukrainie. Mnie też ciekawi co będzie
@Koniasz: Jak, dla mnie najprawdopodobniejszy scenariusz to jest:

1. Ukraina kończy ofensywe max na początku września, bo skończy im się sprzęt
2. NATO zacznie kończyć się amunicja do wysyłania Ukraińcom jeszcze bardziej przechylając balans ogniowy na korzyść ruskich
3. Ruscy zrobią kolejną mobilizację i do 2024 zdąrzą już ogarnąć masową produkcję w swoim przemyśle zbrojeniowym po sankcjach.
4. Wojna będzie trwała gdzieś do połowy 2024 i Ruscy odniosą strategiczne zwycięstwo, ale
@ObserwatorZamieszania: Bo z wykopkami z tagu Ukraina nie da się normalnie rozmawiać, bo oni są bardzi infantylnie i emocjonalnie przywiązani do sukcesu Ukrainy i nie są w stanie dopuścić do siebie dozy realizmu i pragmatyzmu jeżeli chodzi o informacje, które nie mówią tylko i wyłącznie o nieuchronnej klęsce ruskich orków, więc reagują bardzo emocjonalnie.

Ja jestem pragmatykiem i widzę jak Ukraińcom idzie ta ofensywa, więc szerze informacje na ten temat, bo
@RzutKamieniem:
Rozsądek, realizm, interes narodowy czy czasem racja stanu to już dawno zostały na wykopie zdefiniowane jako atrybuty ruskiej onucy. Rozhuśtanie emocjonalne jest tym, co promują płatne trolle i pro-ukraińscy użytkownicy tego portalu. Takie życie.
Osobiście też nie wierzę, by Ukraina wywalczyła cokolwiek porównywalnego do porozumień mińskich. By to było jasne to musimy jeszcze poczekać. A może się mylę? Czas pokaże.