Wpis z mikrobloga

Wykupiłem sobie ostatnio wyższy pakiet internetu - 150 Mb i mam problem z routerem TP-Link WR740N, który jest podłączony od wielu lat do modemu, który dostałem od operatora sieci. Otóż zależy mi bardzo na łączności bezprzewodowej i zauważyłem, że maksymalna prędkość jaką mogę wyciągnąć po tym ruterze po kablu to 95 Mb. Po sieci bezprzewodowej w odległości 50 cm od routera wynosi ona około 90 Mb, a w pokoju obok waha się pomiędzy 51 a 73 Mb. Podłączyłem się też w ramach testów po kablu bezpośrednio z modemu i prędkość wyniosła 152 Mb. Czy oznacza to, że router nie ogarnia tej prędkości mimo, że według specyfikacji powinien do 150 Mb bez problemu? Czy powinienem go jakoś inaczej skonfigurować? Czy może jednak czas na wymianę routera?

#pcmasterrace #internet #sieci #router #wifi
  • 4
TP-Link WR740N


@kredzion: to sprzęt za 60zł, czyli w cenie jako takiego obiadu w knajpie gdzie w specyfikacji ma maksymalną przepustowość, w idealnych warunkach do 150Mb/s. To oznacza że normalnie tyle nie wyciągniesz. Kup coś współczesnego, to nie będzie problemu. Winny jest router
czy oznacza to, że router nie ogarnia tej prędkości mimo, że według specyfikacji powinien do 150 Mb bez problemu?


@kredzion: Przecież w specyfikacji nic takiego nie pisze. Masz wyraźnie napisane porty 10/100Mb/s więc nie wiem jak chciałbyś mieć bezprzewodowo 150... taka prędkość nie wchodzi do routera z modemu.
@kredzion Router do wymiany. Jeżeli zależy ci na wysokiej przepustowości na połączeniu bezprzewodowym to najlepiej kupić router Gigabitowy z dual bandem na 2.4G i 5G taki sprzęt spokojnie do 200-250 zł nowy z 3 letnią gwarancją.