Wpis z mikrobloga

Tynki cementowo-gipsowe


@ksiak: nie ma takiego tynku wariacie, chyba, że ja o czymś nie wiem, ale raczej wiedziałbym na pewno
z fartem
  • Odpowiedz
  • 0
nie ma takiego tynku wariacie, chyba, że ja o czymś nie wiem, ale raczej wiedziałbym na pewno

z fartem


@Hissis: może zapoznałbyś się z linkami które wrzuciłem przed Twoim komentarzem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to fakt, one są gipsowo-cementowe a nie cementowo-gipsowe, jeżeli to ma jakiekolwiek tutaj znaczenie.
  • Odpowiedz
@ksiak: o, to jednak się przeliczyłem, zaskoczyłeś mnie teraz
A co chcesz mordo tynkować tym materiałem tak zasadniczo? Domek jednorodzinny?
z fartem
  • Odpowiedz
@ksiak: Kiedyś z knaufa przyjechali żebyśmy testowali ten wynalazek. Narzut jak narzut ale nie wiem jak się zachowuje po czasie. Powiedz mi co Cie skłania do tego tynku? Mówiliśmy gościowi wtedy że to poroniony pomysł i nikogo nie będziemy namawiać na ten tynk bo wydaje nam się że to tylko chwyt marketingowy. Widać było po twarzy że potwierdza bo trzasnął głupi usmieszek;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Piskariota15: @Hissis widziałem jak te tynki na żywo wyglądają i chciałem zapytać. Powiem, że naprawdę spoko to wyszło, coś pomiędzy właśnie gipsem a cement/wapno. Czyli jeżeli klientowi odpowiada to można przeskoczyć gładzie i praktycznie od razu malować.
  • Odpowiedz
@Piskariota15: jesteś pewien, że to chodziło o gipsowo-cementowy, a nie o gipsowo-wapienny? Bo Knauf ma od kilku lat już Gipsowo-wapienny, faktura się nazywa bodajże MP 75 L-F
z fartem
  • Odpowiedz
@ksiak: między gipsem a cement/wapno tzn. gładki z drobnym jakimś kamyczkiem?
Można malować wszystko mordo, ale to zależy co komu się podoba, a baj de łej to tynku pod malowanie nie ma, znaczy chodzi mi tutaj o wykonanie, nie możesz wymagać od wykonawcy, że Ty se malować będziesz bezpośrednio, no chyba że jakiś wariat się zgodzi to tam jego sprawa
z fartem
  • Odpowiedz
  • 0
między gipsem a cement/wapno tzn. gładki z drobnym jakimś kamyczkiem?


@Hissis: nie rozumiem pytania.

Można malować wszystko mordo, ale to zależy co komu się
  • Odpowiedz
@ksiak: Nie ma tynku pod malowanie koniec kropka! Kiedyś robiłem coś podobnego glancowałem gipsowe na lustro i co? Zaprawki zawsze były w rogach na ścianach zlicować zaprawki z tynkiem itd. Wiesz że cena wykonania wynalazku skoczy?
  • Odpowiedz
Powiem, że naprawdę spoko to wyszło, coś pomiędzy właśnie gipsem a cement/wapno.


@ksiak: Chodziło mi o to, jak finalnie to wyszło, bo gipsy są gładkie, a cementowo-wapienne mają kamyczek na wierzchu, więc jak wyszło coś pomiędzy, to było gładkie, ale z kamyczkiem?
  • Odpowiedz
@Hissis: Może masz racje bo typ był u nas kilka lat temu. Sam fakt zmiany tego co jest dobre jest skokiem na kasę głupich klientów. To tak jakbyś kupował wciąż najnowszą pastę do zębów bo krzyknęli NOWA FORMUŁA! Gościu jak chce koniecznie pod malowanie to niech bierze gipsowy i niech robią mu kose na lustro ale zaprawki go nie ominą a wyszlifuj gładź po zaprawkach to odkryjesz kamień na brzegach
  • Odpowiedz
@Piskariota15: no ta fakturka generalnie to fajna bardzo, ona powinna być zacierana, My robiliśmy na gładko normalnie jak gips, cena między gipsem a cementem, klient zachwycony, że ma takie coś, nie wiadomo po co, no ale to nie jest ważne przecież xDD
Śmieszne jest imo takie rozkminianie w ogóle dziwne, szukanie jakichś różnic mitycznych, czy #!$%@? o ekologii i mikroklimacie jak to i tak odpady z elektrowni xDD
No ale
  • Odpowiedz
  • 0
Chodziło mi o to, jak finalnie to wyszło, bo gipsy są gładkie, a cementowo-wapienne mają kamyczek na wierzchu, więc jak wyszło coś pomiędzy, to było gładkie, ale z kamyczkiem?


@Hissis: aaa ok, tutaj wyszło tak, że był bardzo delikatnie widoczny piaseczek, takie nie do końca lustro ale nie było również szorstkie. Nie bardzo mam to do czego przyrównać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Piskariota15: wiesz mnie interesuje czy ktoś coś o tym słyszał bo póki co mam jedną osobę która coś takiego sobie wzięła i efekt jest spoko. Tylko produkt na rynku jest niezbyt długo.

Śmieszne jest imo takie rozkminianie w ogóle dziwne, szukanie jakichś różnic mitycznych, czy #!$%@? o ekologii i mikroklimacie jak to i tak odpady z elektrowni xDD


@Hissis: różnic?
Gips jest miękki, no dobra, są odmiany twarde ale ma problemy w łazienkach, tzn może mieć - chodzi o wilgoć. Cement wapno takich problemów nie ma a
  • Odpowiedz
@Hissis:

klient zachwycony, że ma takie coś, nie wiadomo po co, no ale to nie jest ważne przecież xDD

I myślę że temat wyczerpany xDDD
Nie wiem co ludziom zrobiły te gładzie ale strasznie ich nie lubią...
Pieprzonym wałkiem do gładzi przejedziesz i zaciągniesz liściem i tylko kreski po
  • Odpowiedz
@Piskariota15: no ja to wiem wariacie, mi tego tłumaczyć nie trzeba, ja w tej branży jakiś tam okres swojego życia spędziłem, ja się w cyrku nie śmieję
z fartem
  • Odpowiedz