Wpis z mikrobloga

Niezrozumiałe dla mnie jest, że w kraju, w którym jest blisko 52% kobiet partie takie jak Prawo i Sprawiedliwość mogą uzyskać poparcie pozwalające im na objęcie choćby tylko w koalicji władzy. Ze statystyk wychodzi na to, że raczej nie uczestniczycie w wyborach parlamentarnych, a te które z Was do urn wyborczych jednak idą, głosują w większości właśnie na PiS. Co też dla mnie nie jest pojęte, jak jakakolwiek kobieta gotowa jest oddać swój głos na światopoglądowo prawicowe partie, czyli z natury rzeczy przeciw sobie, swoim córkom i wnuczkom? Czy kobiety w większości są głupie? Nie wiem. Nie wydaje mi się. Jak to jest możliwe, że PiS wygrało dwie kadencje? Może drogie Panie czas zainteresować się polityką, zanim ta (co już się powoli dzieje) zainteresuje się Wami?

Blisko 20% kobiet w wieku, o ile pamiętam 18-39 lat, głosuje na PiS. Z kolei wśród kobiet popierających Konfederację większość do 30-40 latki z JDG. Te zrozumieć potrafię. Dały się omamić bajkom o gospodarce (bajkom, bo to się matematycznie nie spina) i jednocześnie stać je na prywatną opiekę medyczną i aborcję za granicą (gdyby była potrzebną). Te odrzucają, myśl, że Konfederaci stricte chcieliby je sprowadzić do roli, inkubatorów, pokojówek, matek i dziwek. Jednak co z resztą? Co z tymi, które będą lub są matkami i głosują na taki PiS? W elektoracie tej partii kobiety stanowią większość w proporcjach dokładnie takich, jakie są ogólnie naszym społeczeństwie. Może chodzi o wykształcenie? Nie jest tajemnicą, że PiS ma największe poparcie wśród najsłabiej wykształconych. Ponad 70% ludzi z wykształceniem podstawowym wybiera PiS. Potem im lepsze wykształcenie, tym PiS wypada coraz gorzej. Jednak statystycznie to kobiety obecnie są lepiej wykształcone od mężczyzn. Biorąc to pod uwagę i fakt, że kobiet w społeczeństwie jest więcej, PiS nie powinno nawet wejść do sejmu, a drugą kadencję rządzą.

#polityka
  • 5
@Anacron: ty myślisz że wszystkie kobiety chcą mordować dzieci? A z tym wykształceniem to jest właśnie ogromny sukces pisu który dał im miejsce do pracowania dał im trochę kasy każdy poprzedni rząd pomijał tą grupę musieli jeździć do Niemiec na warzywka i przez to nie wygracie wyborów nigdy