Wpis z mikrobloga

#hikvision Chce kupić kamerę z wifi. Czy któraś kamera ma możliwość połączenia się z moją siecią po wifi i podglądem obrazu z kamery przez telefon bez rejestratora?

Jedną kamerę którą chciałem kupić ale ma niestety w opisie coś takiego:

UWAGA: połączenie P2P z aplikacją HikConnect w kamerze możliwe jest tylko poprzez połączenie LAN (przewodowe) - połączenie z aplikacją poprzez WiFi wymaga zastosowania rejestratora WiFi (np. DS-7104NI-K1/M/W)


W innych firmach można bez problemu się łączyć: Kamera WIFI (bez kabla) - router - podgląd na telefonie gdzieś w PL.

#kamera #wifi #dahua
  • 12
  • Odpowiedz
@Nelson2004: Każda orginalna kamera HIK'a ma możliwość pracy w sieci lokalnej bez żadnych chmur i jak masz publiczny adres IP to se możesz przekieować jeden port i masz podgląd zewsząd, jak nie masz publicznego adresu IP to musisz użyć "chmury" i aplikacji hik-connect. Rejestrator jest do tego zbędny. Jeśli w modelu kamery DS-2CDxxxx-xxx w ostatniej sekcji występuje W to kamera ma też kartę wifi.
  • Odpowiedz
@Nelson2004: podłączasz kamerę do wifi domowego i z apki masz dostęp gdziekolwiek jesteś bo apka łaczy sie do chmury chmura z kamerą izi, zewnetrzne ip nie jest wymagane
  • Odpowiedz
@Nelson2004: No w każdej oryginalnej kamerze masz możliwość użycia "chmury" czyli tunela do sieci hikvision i dopiero tam kamera jest wystawiana na zewnątrz do twojej aplikacji. W kamerze włączasz odpowiednią opcję, ustawiasz klucz kodowania, zakładasz konto dodajesz kamerę do tego konta i tyle. Potem na telefonie instalujesz hik-connect i logujesz się do tego konta.
dktr - @Nelson2004: No w każdej oryginalnej kamerze masz możliwość użycia "chmury" cz...

źródło: UPL_64b9752fa829b

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: na oficjalnym profilu allegro, pod tą kamerą piszą.

UWAGA: połączenie P2P z aplikacją HikConnect w kamerze HWI-B120H-D/W możliwe jest tylko poprzez połączenie LAN (przewodowe) - połączenie z aplikacją poprzez WiFi wymaga zastosowania rejestratora (np. DS-7108NI-K1/M/W)
Nelson2004 - @dktr: na oficjalnym profilu allegro, pod tą kamerą piszą. 
UWAGA: połąc...

źródło: aaa

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nelson2004: Zainstalowałem już setki kamer HIKa, nie ma znaczenia czy połączenie z siecią ma przez wifi czy ethernet, jeśli tylko brama jest poprawna i internet osiągalny kamera normalnie loguje się do chmury. Być może że w tej taniźnie "hiwatch" tak jest, ja tego nie instaluje i w ogóle nie kupuje na allegro bo tam same podróbki które się uceglą przy pierwszej aktualizacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nelson2004 pisałem właśnie z hikvision bo też kupiłem z tego sklepu wideodomofon i jakoś mi się nie podobał.
Oni nie przyznają się do tego sklepu!
Mieli też wysłać do odpowiedniego działu aby to zweryfikować ale nie wiem czy to zrobili.
  • Odpowiedz