Wpis z mikrobloga

Macie nam dać wincyj leopardów, natychmiast, bo nie mamy czym rozminowywać pól ( ͡° ͜ʖ ͡°)

„ Ukraina potrzebuje "200-300 pojazdów opancerzonych, przede wszystkim czołgów, 60-80 myśliwców F-16 i 5-10 dodatkowych systemów obrony powietrznej" takich jak amerykańskie Patrioty czy francusko-włoskie SAMP/T - wyliczył Podolak.”

chyba trzeba im powtórzyć słowa, które powiedział Ben Wallace:

"Nie jesteśmy Amazonem"

#wojna #rosja #ukraina
mial85 - Macie nam dać wincyj leopardów, natychmiast, bo nie mamy czym rozminowywać p...

źródło: IMG_5489

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
no właśnie na walczyć a nie być niszczonym w samobójczych rajdach na pola minowe, a szanować znaczy: dbać o coś, starać się żeby jak najdłużej było sprawne i w dobrej kondycji


@mial85: powtórzę jeszcze raz, trwa wojna, pradowpodobnie próbowane są różne metody ataku, podejścia wroga. Straty w związku z tym będą i tak a samobójcze rajdy wymyślasz Ty bo Ci żołnierze co byli w tych pojazdach to napewno sami samobójcy byli.

wjeżdżanie czołgiem w pole minowe to głupota i brak szacunku do sprzętu, gdy dostaw z zachodu nie było albo były skromniejsze to nie było takich sytuacji bo Ukraińcy wiedzieli że trzeba szanować i dbać o to co
  • Odpowiedz
  • 0
@panzerfucker: a słyszał o czymś takim jak rozpoznanie terenu czy nie słyszał?
zanim wyjedzie się gdziekolwiek zachodnim czołgiem który jest kosztowny i zaawansowany technologicznie warto by było sprawdzić wcześniej czy teren nie jest zaminowany takie upupianie i gadanie „przecież wojna jest” to głupota i usprawiedliwianie patologii

nie posądzam zalogi o zbiorowe samobójstwo, mieliśmy w tej wojnie bardzo dużo przykładów niekompetencji i nieodpowiedzialności dowództwa i to być może kolejny taki przykład, faktem do którego się nie odniosłeś jest to że gdy dostaw było mniej, nie było takich problemów, więc może warto ograniczyć dostawy i postawić ultimatum żeby się ogarnęli

nie wiem co zabawnego jest w tym, że zwracam uwagę na pewną patologiczną sytuację, a moja teoria podparta jest faktami i argumentami więc tym bardziej
  • Odpowiedz
  • 0
@Dymass: oczekujesz od USA że wszystko im dadzą i będą za nich prowadzić te wojne, USA i tak jest w to zaangażowane bardzo mocno i daje dużo od siebie, rozpoznanie terenu muszą zrobić samemu ale nie zachodnimi czołgami bo to skrajna głupota, matnowanie sprzętu i samobójstwo dla załogi
  • Odpowiedz
a słyszał o czymś takim jak rozpoznanie terenu czy nie słyszał?

zanim wyjedzie się gdziekolwiek zachodnim czołgiem który jest kosztowny i zaawansowany technologicznie warto by było sprawdzić wcześniej czy teren nie jest zaminowany takie upupianie i gadanie „przecież wojna jest” to głupota i usprawiedliwianie patologii

A słyszał słyszał, a Ukraińcy którzy walczą półtora roku pewnie jeszcze nie słyszeli.

faktem do którego się nie odniosłeś jest to że gdy dostaw było mniej, nie było takich problemów, więc może warto ograniczyć dostawy i postawić ultimatum żeby się ogarnęli
  • Odpowiedz
Dla gruzowania rusków warto się poświęcić


@panzerfucker: zgadzam się w 100%, pytanie czemu my nie mamy problemu żeby się poświęcić zadłużając następne pokolenia (bo ten sprzęt trzeba uzupełnić, nie ma co liczyć, że Ukraina nas obroni, a za darmo sami się nie obkupimy), a oni mają problem żeby przeprosić za ludobójstwo które dla wielu Polaków ma ogromnie znaczenie. To chyba im powinno mimo wszystko bardziej zależeć.
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Myślę że mogliby zrobić więcej w tej materii. Ale tak myśląc na chłodno odsunięcie ruskiego zagrożenia teraz ma jednak i tak większy priorytet. Czytałem gdzieś że temat Wołynia jest teraz niewygodny ukraińskim władzom ze względu na wojnę i obawę że to może dodatkowo dzielić polityków i społeczeństwo w tym okresie. Może tak, może nie ale jeśli w sprawie Wołynia nie wykażą się dobrą wolą to przynajmniej natłuką ruskich i
  • Odpowiedz
@panzerfucker: dla nich zawsze będzie to temat niewygodny politycznie. Wiesz co jeszcze by było niewygodne? Jakby przestali otrzymywać sprzęt od Polski albo jakbyśmy przestali przyjmować uchodźców lub ograniczyli pomoc finansową dla tychże.

Męczy mnie to, że Ukraina broni się przed inwazją, a panuje podejście jakby wystawiła klatę i dobrowolnie powstrzymała inwazję Ruskich która leciała na Polskę. Oni nie mają wyboru - jeśli chcą istnieć jako naród MUSZĄ gruzować ruskich. My
  • Odpowiedz
My nie musimy im pomagać

No nie wiem, jakbyśmy im nie pomagali to mielibyśmy nie tylko putinowską Białoruś ale i putinowską Ukrainę. I co wtedy za jakiś czas? Denazyfikacja Polski? już nie tylko rękoma Rosjan ale I Ukraińców? Nie dalibyśmy temu rady. A jeśli ktoś taki jak Trump by rządził nie wiadomo jak NATO by funkcjonowało. Jednak musimy pomagać, jeśli nawet we własnym chłodnym interesie.
  • Odpowiedz
  • 0
@hihi_jery nie, moj los jest przypieczentowany. Jestem dobrym spawaczem i mam doswiadczenie w mechanice maszyn, nie wywine sie. Nie chce walczyc, ale godze sie z przynaleznosci. Co innego moja corka. Na bucie na granice z dziadkiem i do raichu.
  • Odpowiedz