Wpis z mikrobloga

#steamdeck vs #rogally od #asus

Ktoś miał okazje porównać? Chciałem pierwszy raz kupić handhelda który nie będzie przestarzały już w momencie mojego zakupu i mam dylemat.

Z jednej strony steam deck w wersji 256gb byłem praktyczne zdecydowany. Zacząłem czytać o tym rogally od Asusa i już sam kurczę nie wiem. Patrząc po samych bebechach to bestia straszna jak na handhelda, niby ma ten Windows 11 który jest ciężki na początku w konfiguracji i mało wygodny ale to się robi raz jak tylko włączy się konsole wiec temat do przełknięcia.

Różnica trochę ponad 1000 zł ale liczę że będzie wolniej tracił na wartości do ewentualnej odsprzedaży z racji tego, ze to stosunkowo nowość na rynku

Jakieś opinie? Co myślicie? Mieliście już do czynienia z tym rogally?
  • 43
  • 0
@robertx: dodam jeszcze ze czas pracy na baterii mnie średnio dotyczy (rogally tylko godzina na najwyższych obrotach) bo 80-90% czasu będę mógł być podpięty do sieci
  • 0
@SpeaRRR: Duża jest różnica w jakości gry w takie gta v czy wiedźmina? Chciałem ograć głównie duże i popularne gry na które przy komputerze nigdy nie miałem czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@OddychajSwiadomie Właśnie zdecydowanie bardziej rozbudowane community steamdecka jest dużym plusem który każe się zastanowić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: gta nie wiem, wiedźmin zdecydowanie tak. VRR robią niesamowią robotę + większa rozdzielczość sprawia, że gra się świetnie. Zelda BOTW trzyma blisko 60 fpsów ale spadków przez VRR nie zauważysz nawet.
@robertx warto wziąć pod uwagę, że Asus ma problem z upalaniem kart pamięci.
Do tego Windows 11 jest ciężki ciagle, a nie tylko przy konfiguracji. Co trochę aktualizacje systemowe, sterowników, softu Asusa czy biosu. Z jednej strony to dobrze, bo chociaż poprawiają i usprawniają, a z drugiej potrafi być to upierdliwe.
No i appka Asusa potrafi wymusić na grze wyjście z fullscreena co jest mocno irytujące.
  • 0
@SpeaRRR: @Andr3v Wielka szkoda że te konsole nie są dostępne w żadnym markecie żeby je sobie "potrzymać" i zobaczyć co lepiej siedzi w dłoni, albo nawet pograć jak na ps5 czy coś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@robertx: asusa nie mam wiec może nie jestem obiektywny ale nie wyobrażam sobie konsoli przenośnej bez usypiania, do tego windows z którym już na pc mam do czynienia (wieczne upodejty itp).

No mnie asus choćby jaką mocą nie dysponował zawsze odrzuci, tak jak odrzucały przez to wcześniejsze gpdwiny itp. Deck to przede wszystkim steam os który moim zdaniem idealnie upodabnia gry z pc do konsolowej wygody, do tego trackpady które fajnie
  • 0
@Medonix: Też mnie #!$%@?ą te wieczne aktualizacje na kompie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z drugiej strony na yt jak patrzę to w samej grze zostawiia decka daleko z tyłu
@robertx Media Expert ma w ofercie Asusa, może jest gdzieś do pomacania.
Rogallik mimo SSD i mocnego procka chwilę się uruchamia, wręcz mnie tym zaskoczył, niestety negatywnie.
@robertx to, że 512GB jest wystarczającą ilością to inna kwestia. Chociaż widziałem użytkowników wymieniających SSD na 2TB. Tak też można xD
Widziałem info, że dzisiaj/jutro mają wyjść kolejne aktualizacje poprawiające część błędów.
  • 0
@Andr3v: To pewnie się załapie na nie w pierwszym pakiecie aktualizacji zaraz po zakupie. Jak dobrze pójdzie to jutro spróbuje przez niego przebrnąć. Dobrze, ze jest o tym w internecie tyle informacji to się nie nastawiam nawet ze sobie program xD