Wpis z mikrobloga

Tak mnie naszła tako jedno rzecz. Do #ekstraklasa awansowała Puszcza co nie ma stadionu na eklape. Do #pierwszaligastylzycia awansował #motorlublin co przez lata kopał się po czole na prowincji, a stadion ma mega jak na polskie warunki. Ileś tam lat temu w Niecieczy wybudowali kameralny ładny stadionik, żeby tylko spełnić wymagania eklapy. W #wieczysta stadionu nie ma, a plany na eklape są.
Z drugiej strony mamy Śląsk i Lechię z pięknymi stadionami, i garstką kibiców.

Znacie jakieś mniej popularne kluby/miasta gdzie jest ładny stadion a nie ma drużyny na poziomie?

#mecz
  • 7
  • Odpowiedz
@Matpiotr: Nie no, pisanie że Śląsk czy Lechia mają garstkę kibiców to jednak przesada. Kibice są, tyle że nie chcą oglądać kopania się w czoło Kristersa Tobersa czy Nahuela Leivy suto opłacanych w zamian za karmę dla orangutanów xD

Gdańsk i Wrocław to jednak nie Radom czy Mielec, gdzie zresztą nie było Ekstraklasy przez lata
  • Odpowiedz
@Matpiotr: tak z mojej okolicy to Avia Świdnik fajny stadionik i 3 liga, ale są aspiracje na 2, KSZO Ostrowiec stadion elegancki i od lat 3 liga, w 4 lidze z ładnymi stadionami kopią się Tomasovia Tomaszów Lubelski, Łada Biłgoraj, Start Krasnystaw, a jeszcze niżej Hetman Zamość, a z takich klasyków to Zawisza Bydgoszcz, Elana Toruń, GKS Bełchatów, Flota Świnoujście, Wigry Suwałki, Stilon Gorzów Wlkp, pewnie jeszcze jakieś ładne areny
  • Odpowiedz
@Matpiotr: na szybko mi przychodzi z mojego województwa, Flota Świnoujście ( prawie 3,5k miejski), do remontu, jednak warunku 1ligowe spełnia ( Flota gra w 3lidze bodajże)
  • Odpowiedz
@Matpiotr we Włocławku masz Włocłavię, która ubiegłe rozgrywki zakończyła na drugim miejscu IV ligi, ale wskutek problemów finansowych nie przyznali im licencji. Zawodnicy od trzech miesięcy nie otrzymali wypłat, mimo tego, że sponsorowały ich Orlen i Lotto. Na domiar złego dwa dni temu prezes zarządu, dwa dni temu popełnił samobójstwo. Więcej: https://wloclawek.naszemiasto.pl/wloclavia-wloclawek-wycofana-z-rozgrywek-4-ligi-kujawsko/ar/c2-9396215

Ich miejsce w lidze zajmie... Lider Włocławek, który wprawdzie spadł z ligi, ale był najwyżej w strefie spadkowej, wobec
haltdiefresse - @Matpiotr we Włocławku masz Włocłavię, która ubiegłe rozgrywki zakońc...

źródło: temp_file5806118996754433618

Pobierz
  • Odpowiedz
@Matpiotr: Groclin miał bardzo kameralny stadion, ale jaką drużynę, Herthę i MC z Pucharu UEFA wykopali. Ogólnie Wrocław i Gdańsk to złe przykłady. Oni mają stadiony, bo miało być EURO i nic więcej. Znam przypadek jak był sobie wójt co wyciągnął zespół z wioski 300 osób do III ligi, stadion(ik) na 1000 osób zadaszony z krzesełkami z pełnowymiarowym boiskiem powstał, trenera młodego po AWF znalazł, drużynę rezerw wykombinował, ale przyszedł
  • Odpowiedz