Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, wiadomość od kinga:

Zdalna klątwa warmiańska jest faktem. Wystarczy spojrzeć na mnie. ALE. KLĄTWĘ MOŻNA ZDJĄĆ. King i ja (drugi King) są żywymi dowodami.

I co śmieszniejsze - ta klątwa to po prostu wydarzenie, które powoduje najzwyczajniejszą w świecie depresję i ideacje samobójcze - co skutkuje kolejnym ciągiem wydarzeń, które nakręcają wcześniej wspomnianą depresję. Positive feedback loop. Główka nie pracuje. Można to interpretować jako zjawisko paranormalne, ale paradoksalnie jest to destruktywne - bo wmawiamy sobie, że nie mamy możliwości nic z nim zrobić. Mamy. Jeśli osoba dotknięta klątwą nie potrafi znieść tej myśli o nadnaturalnym charakterze klątwy, to trzeba samemu uwierzyć w swoją nadnaturalność, bycie ponad tym co prozaiczne - najlepiej jednak zacząć od skupiania się nad tym, by inni byli tak samo nadnaturalni jak ty, a potem podbijać ze sobą samym cały świat aż wasz iloraz nadnaturalności będzie równy co zjawisku klątwy warmińskiej. Może to doprowadzić do rozwoju zaburzeń derealizacyjnych - nie należy się tym przejmować. Minie. To normalne zjawisko będące mechanizmem obronnym w sytuacjach chronicznego, dużego stresu. Stres mija. Zaburzenia derealizacyjne mijają - nie są trwałe. Tylko trzeba wierzyć w to, że kontrolujemy własne emocje - i trzeba skupić się na tym, by bodźce docierające do nas z zewnątrz nas nie nakręcały. My sami jesteśmy odpowiedzialni za to, jak przeżywamy nasze emocje.

Kluczem do zdjęcia klątwy jest... niewstydzenie się obcowania z Uniwersum i otaczanie się dobrymi osobami - dobre osoby to takie, którym swobodnie możesz powiedzieć najobrzydliwsze rzeczy na swój temat - z przeszłości i teraźniejszości, i które powiedzą "teraz jesteś dobrą osobą, ale masz wady [wymień wady], możesz być lepszy, a to jaki kiedyś byłeś nie ma znaczenia". I uczenie się tego, jak samemu być dobrym człowiekiem - dla siebie i dla innych. Bycie dobrą osobą jest proste: nie bierz do siebie nic, co mówią i robią inni - i próbuj zrozumieć, co naprawdę myśli i czuje druga osoba zanim przykleisz do mózgu swój wniosek na temat tego, co myślisz na jej temat. Naucz się też przebywać sam ze sobą. Medytuj. To ostatnie jest bardzo ważne. Główka pracuje. xD

Kocham was, widzowie. Nawet jeśli uważacie mnie za #!$%@? - i tak was kocham. Nie możecie mnie skrzywdzić. Stać was na to, by być dobrymi osobami - i nie musicie się wstydzić tego, że oglądacie Szkolną. Nie jesteście odpowiedzialni za to, że inni ludzie są tym oburzeni - każdy z nas odpowiada sam za siebie i sam musi kontrolować to, co czuje.

Pozdrawiam i polecam. Będę tu czasem zaglądać.


#kononowicz #muremzawalentym
  • 2
  • Odpowiedz