Wpis z mikrobloga

siemanko, moje grzybki już rosną elegancko, tylko kilka już zajebiście wyprzedziło resztę i są no z dwa razy większe xD no i nasuwa mi się pytanie czy mogę je wyrwać gdy już zaczną się otwierać a reszta niech jeszcze podrośnie czy rwać całość i nastawiać na nowo?

ma ktoś w ogóle zdjęcie w jakim etapie otwarcia powinno się je już zrywać?

pozdrawiam i życzę miłego dnia

#psylocybina #grzyby #growkit
  • 6
  • Odpowiedz
@Piterwju odpowiedni czas na zbiory jest jak błonka prawie się odrywa albo dopiero co lekko się oderwała od kapelusza. Jak pierwsze będą gotowe to bym rwał całość i nastawiał na nowo ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Uddhx no to wychodzi na to, że Twoje trochę za późno zostały zerwane xD robię z growkita i tam chyba średnio jest wskazane, aby właśnie wysypało zarodniki. Może i inna metoda uprawy, nie wiem

@Adam_Prosty o takie zdjęcie mi chodziło, dziękuję ()
  • Odpowiedz
Rwij wszystkie jak już kilka dorosło. Nie ma praktycznie benefitu ze zrywania pojedynczych a możesz tylko zniszczyć ciacho grzebaniem przy nim. Ciacho jest bardzo wytrzymałe na skażenia ale nie jest niezniszczalne. Po zbiorach porządnie nasącz ciacho i czekaj na kolejny wysyp. Pierwszy może być mały ale kolejne będą bardziej obfite jeśli grzyb będzie miał wodę, czym oddychać i co jeść. Na dwa pierwsze masz bezpośredni wpływ, na ostatnie nieszczególnie, bo bardziej się
  • Odpowiedz