Wpis z mikrobloga

Wszyscy się skupili na Julce jak ona to musiała przeżyć, jak tak mocno kochała ze chciała zasłonić własnym ciałem (bo wcale to nie były irracjonalne działania pod wpływem adrenaliny), oczywiście ciała jeszcze nie ostygły, a jakaś fundacja już założyła zbiórkę na terapię. A mnie zastanawia jaki dramat musiał się wydarzyć w głowie mordercy, że się posunął do tak radykalnych kroków.

Z tego co wiemy/przypuszczamy:
- nie był to jakiś patus kryminalista, zwykły, spokojny chłopak z planami na życie
- w wieku 29 lat był z dosyć atrakcyjną 18 latką, pewnie dla niego to było jak wygrać na loterii
- zerwanie musiało być dosyć burzliwe skoro aż tak to przeżył
- Konrad był z kręgu jego znajomych lub bezpośrednio się znali także mógł poczuć się zdradzony
- z racji że para raczej była z tych atencyjnych to na bieżąco obserwował ich szczęście
- pojawiały się sygnały odnośnie jego złego stanu psychicznego o czym świadczy chwilowe zabranie licencji na broń, ale jak to w naszym kraju bywa chłop został olany i stwierdzono że jest git, niech się weźmie w garść
- wiadomo też było że nie pogodził się z zerwaniem (reakcja pod postem o zaręczynach), a jak wyglądały ich rozmowy prywatne to już tylko Julka wie
- nie wiemy też jak się zachowywał Konrad, jako bloger/artysta/polityk mógł lubić lekko prowokować, w końcu tytułował się w internecie jako 'typowy łódzki Żyd' a raczej nim nie był.

Po śmierci oczywiście kompletne odczłowieczenie. Zabił bo pewnie z natury był zły i chory psychicznie, popierał x lat temu Korwina i nie był typem przystojniaka. A że nadal tęsknił za Julką to pewnie inne go nie chciały i był incelem przegrywem czyli źródłem całego zła w współczesnym świecie.

#poznan
  • 15
  • Odpowiedz
@IIIlIII: Mnie to ciekawi, czy ten cały Konrad po prostu nie odbił mu laski, tam naprawdę musiało być grubo, że typ posunął się do takich rzeczy. Ale procesu pewnie nie będzie, bo niby kogo tu sądzić, skoro typ palnal sobie w łeb? I dopóki Julka nie nagra jakiegoś oświadczenia jak to było naprawdę ( a pewnie nigdy tego nie zrobi) to nie dowiemy się czym się kierował i co tam zaszło.
  • Odpowiedz
@IIIlIII gość mógł iść na skróty i od razu sobie palnac w łeb w zaciszu domu, po co się fatygował i zabijał chłopa. No ale tak, wykopki zawsze bronią skrzywione jednostki, a jeszcze jak zniszczył plany na życie i psyche juleczce to ekstaza na mirko. A tamten drugi miał laskę więc oski do wora.
  • Odpowiedz
jaki dramat musiał się wydarzyć w głowie mordercy, że się posunął do tak radykalnych kroków.


@IIIlIII: Choroba psychiczna, dysfunkcyjne myśli automatyczne mówi to Panu coś? W Polsce psychiatria nie istnieje, jak nie masz pieniędzy na dobrego specjalistę to kończysz tak jak on. Dobry psychiatra to 200 zł wizyta i miesiąc czekania, dobry psychoterapeuta to koszt 1000 zł miesięcznie i w górę.

Już nie wspomnę że dla wielu facetów udanie się pomoc
  • Odpowiedz
@IIIlIII: No spoko, na pewno coś po kopułą nie stykało jak należy. Nie zmienia to faktu, że typ jest mordercą i musiał mieć nasrane we łbie żeby posunąć się do takiego czynu. Zauważ, że wielu seryjnych morderców w otoczeniu było uważanych za całkiem normalnych, mieli nawet rodziny i dzieci. Jednocześnie nie przeszkadzało im to mordować w bardzo brutalny sposób.
Moim zdaniem nie da się tego usprawiedliwić. Wielu facetów jest zdradzanych, odrzucanych,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@cirspmtugp Mówi aż za dobrze, nie zapominaj że nadal mimo tego wszystkiego co się mówi, dla społeczeństwa facet korzystający z takiej pomocy to jakaś słaba, gorsza jednostka, nie mówiąc o tym że rzadko o specjalistę, który go zrozumie i nie będzie ratował poradami typu 'wyjdź do ludzi, znajdz dziewczynę'

@shitman6 Oczywiście ja nie mówię, że jest niewinny, bo morderstwa nie usprawiedliwia nic oprócz samoobrony. Tylko ludzie skupiają się na samej tragedii zamiast
  • Odpowiedz
nie był to jakiś patus kryminalista, zwykły, spokojny chłopak z planami na życie


@IIIlIII: Nie był. Robił pięć lat po studiach jako referent prawny w urzędzie za niewiele wiecej niż najniższą krajową, niby miał spółkę z chyba ojcem ale przez dwa lata nie zrobiła ona niczego co było w sprawozdaniu finansowym.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gekluc Może zabrzmi śmiesznie, ale podobno dał reakcje 'wrrr' pod postem xD tak też go znalazły wykopki po tym, jak życzliwy kolega zleakowal dane ofiary
  • Odpowiedz
@shitman6:

Moim zdaniem nie da się tego usprawiedliwić


Coś takiego, jak sprawiedliwość, nie istnieje w rzeczywistości, w której do zaistnienia istot żywych dochodzi poprzez wymuszenie, więc Ameryki nie odkrywasz tym stwierdzeniem. Można natomiast wytłumaczyć, skąd to się bierze.

typ jest mordercą i musiał mieć nasrane we łbie żeby posunąć się do takiego czynu


To, że istnieje morderca mający nasrane we łbie, to wynik zdeterminowania przez przeszłe, rzeczywiste wydarzenia mające
  • Odpowiedz
@shitman6: Co innego byś mówił gdyby Twój syn był mordercą, przeżyłby i powiedział "tatusiu kocham Cię, wybacz mi, nie odrzucaj mnie".
  • Odpowiedz
@IIIlIII: zgodzę się z tym, że jego zły stan psychiczny został olany, a może chłop mógł wcześniej dostać jakąś pomoc - na pewno jej potrzebował. Natomiast pozostałe punkty brzmią jak usprawiedliwianie jego fiksacji, podczas gdy każdy normalny, dojrzały, ogarnięty człowiek po 2 latach od rozstania ma wywalone na to, że jego eks-partner chwali się nowym związkiem w social mediach czy że ten nowy partner jest "atencyjny" - może to kogoś irytować
  • Odpowiedz