Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się nad przejściem z UOP na b2b u tego samego pracodawcy, czy ktoś z was może robił coś takiego ?
Zastanawia mnie kwestia małego zusu, istnieje zapis w umowie który pozwala zachować maly zus jezeli zostanie zmieniony zakres obowiązków,
i w to potencjalnie celuje, zastanawiam się tylko jakich ewentualnych kontroli mogę się spodziewać, lub moja firma
Nie wiem czy to coś zmienia, ale od pazdziernika dojdzie mi drugi "klient"

#programista15k #finanse #b2b
  • 10
  • Odpowiedz
@antagonista1111: a pracodawca nie ma innej firmy, która mogłaby cię "zatrudnić" na B2B? To najlepsze rozwiązanie

zastanawiam się tylko jakich ewentualnych kontroli mogę się spodziewać


@antagonista1111: cholera wie. Tak samo większość na kontrakcie może spodziewać się kontroli, bo co jak urząd skarbowy doszuka się, że kontrakt nosi znamiona umowy o pracę?
  • Odpowiedz
@antagonista1111 u mnie niestety nie było opcji podpięcia się pod spółkę córkę i nie konsultowałem się w kwestii możliwości obejścia tego tematu. Na tamten czas widziałem tylko artykuły ze w przypadku świadczenia usług dla poprzedniego pracodawcy to nie należy mi się ta ulga
  • Odpowiedz
@antagonista1111: Protiop:
Uwaga: jeżeli na rzecz “byłego pracodawcy” będziesz wykonywał inne czynności niż dotychczas na UoP (np. pracowałeś w dziale HR a teraz programujesz), to możesz wybrać każdą opcję opodatkowania oraz masz możliwość skorzystania z ulgi w ZUS.
  • Odpowiedz
@borysEK4: No właśnie, nie do końca jest do tak :D
@Scorpio412 No wlasnie to jest dokładnie to o czym ja mysle, tylko ze u mnie byloby to troche w drugą strone przejscie z developera na konsultant, masz moze doświadczenie jak to wyglada od strony panstwa, czy bardzo sie tego czepiają ?
  • Odpowiedz
@antagonista1111: Ja bym sie nie pakował w opcje z innym zakrsem obowiązków jeśli w rzeczywistości to nie jest inny zakres obowiązków. Lepiej znaleźć kogoś kto to zrefakturuje to nie jest trudne tylko wymaga odrobiny chęci z obu stron

Albo odrazu duży ZUS(możesz wrócić na mniejszy jak przestaniesz świadczyć usługi dla byłego pracodawcy np przy zmianie pracy) i ograniczenia zwiazne z forma opdoatkownia (brak liniowego w 2023 i ryczałtu 2 2023 i 2024)
albo refakturowanie przez jakiś inny podmiot

Do
  • Odpowiedz