Wpis z mikrobloga

Wolski odniosł sie konkretnie do nagrania tego Ukrianskiego speca od broni, który po zebraniu informacji od użytkowników potwierdza zarzuty Onetu co do niedostatków jakości karabinka Grot?
Nie śledze wszystkiego co pisze i mówi, ale w filmiku gdzie jest o Grot w tytule to sie nie odnosi chyba, bo przegladałem.

Ukrainiec oceniajac Grota stwierdza wrecz, że Grot nie nadaje sie na wojnę w warunkach ukrianskich i być może jego miejsce jest u służb porządkowych. Broń jest wykonana z materiałów niskiej jakości i często sie psuje.
Do tego obala jedną z redut obrony Grota i mówi, że złe warunki użytkowania nie tłumacza czestych awarii, bo broń wysłana przez Czechów jest mniej awaryjna.

#ukraina #wolski #grot #onet
  • 31
@szurszur: znowu xd
Ehh najlepsze że nikt ci nje płaci za krytykowanie karabinu grot.
Jak dasz upaincowi nowy karabin to myślisz że będzie onniego dbał? Czyścił?
Czy wystrzeli 50 magazynków i napisze wysryw jak się zepsuje?
  • 2
Dlatego co drugi filmik który wypływa na Ukrainie widzę grota.


Dostali to używaja. I nie co drugi.

Ehh najlepsze że nikt ci nje płaci za krytykowanie karabinu grot.

Jak dasz upaincowi nowy karabin to myślisz że będzie onniego dbał? Czyścił?

Czy wystrzeli 50 magazynków i napisze wysryw jak się zepsuje?


@Pimenistka:
Przeicęz te fikołki zostały obalone przez Ukrianca. Broń wysłana przez Czechów sie tak nie psuje jak Grot.
Do tego inny
  • 11
Dlatego Ukraina zamówia nową partie grotów a wojskowi raczej ją chwalą


@Yurakamisa: O wyparcie mocno weszło. Wojskowi jak widac Grota po dłuzszym użytkowaniu gania.
Zamówili? Takie info wypuscił Błaszczak dzien czy dwa po artykule onetu i cel wydaje sie być oczywisty . Do tego Ukriancy za to nie płąca to łatwo sie tak zmawia. Polski mon wysylajac tez inna broń ma wpływ wystarczajacy aby wymoc takie pijarowe zamówienie za unijne pieniadze.
@opalziel: W warunkach wojennych broń ręczna to jedna z tańszych pozycji w wojsku oraz dość potrzebna więc nie zamawia się złych karabinków.

Zamówili? Takie info wypuscił Błaszczak dzien czy dwa po artykule onetu i cel wydaje sie być oczywisty


@szurszur: Ktoś tu zapomniał że onet wypuszczał szkalujące artykuły grota w wersji 0 gdy już była wersja 2 xd Dziwnym trafem onet wypuścił te artykuły gdy była mowa o konraktach na
@Pantokrator: tak, tam była również wersja A1 z 2017 wysyłana, która szczerze mówiąc szału nie robi ;] MON trochę dupy dał, zamiast słać A2 żeby robić dobry PR dla broni, to wysłali starą zawodną wersję i to o niej będą pisać, a nie o A2 która jest w miarę ok :/

Natomiast faktem jest, potwierdzonym przez kilka różnych źródeł, że modele Grota z roku 2017 cieszą się wśród ukraińskich żołnierzy kiepską
  • 5
Ktoś tu zapomniał że onet wypuszczał szkalujące artykuły grota w wersji 0 gdy już była wersja 2 xd Dziwnym trafem onet wypuścił te artykuły gdy była mowa o konraktach na broń z bodajże słowacja xdd


@Yurakamisa: Powelasz fejka mon i przekrecasz. Mon wypuscił fejka, że atak na grot jest przez konkursem na broń w Ukrainie. Tyle, że Grot nie miał tam startowac, bo nie spełniał wymogów - Ukriancy szukali innej broni.
One wyraźnie napisał, że chodzi o wady peirwszje wersji


@szurszur: Nic takiego nie napisał w pierwotnych artykułach. To pisali ludzie którzy wyjaśniali o co chodzi z kbk Grot.

teraz sie potwierdza, że pisał prawde.


@szurszur: Pisał półprawdy oraz kłamstwa, tak nierzetelnych artykułów ws. broni nie było dawno w mainstreamie.
One wyraźnie napisał, że chodzi o wady peirwszje wersji tyle, że w momencie wypuszczania artykułu byłą to najliczniejsza wersja.


@szurszur: Nie kłam.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/szokujacy-raport-o-karabinku-grot-ujawnia-pelen-zakres-jego-wad/0yent0v

Nigdzie nie ma nawet wzmianki że od pół roku jest nowa wersja/

Stare wersje były sukcesywnie wymieniane. Ale fakt jest taki że onet przyśpieszył ten proces i to chyba jedyna zaleta ich nędznej propagandy.
  • 0
@Yurakamisa: W tamtym czasie stara wersja stnawiiła wiekszosc uzytkowanych. Wymieniane? Czyli co dawali nowe a stare po kilku czy kilkunastumiesiacach do magazyny? Przecięz to tylko potwierdza zarzuty onetu. Za coś takiego powinien być kryminał, bo to marnotrastwo.
Teraz pytanie po co wiedzac ,że były wady wysyłać tę broń na Ukriane gdzie ropowszechni to negatywne oceny broni? Bo przecięz ktoś majac zamiar kupowac wezmie pod uwagei oceny eksploatacyjne, a nie propagande Błąszczaka.