Wpis z mikrobloga

Przypominam, ze eksperci z wykopu od razu powiedzieli w znakomitej wiekszosci, ze pieszy przechodzil w prawidlowym miejscu i ze jest w 100% niewinny. Nie dalo sie tych wybitnych osobnikow przekonac, ze przeciecie 2 pasow jezdni, pasa zieleni i kolejnych 4 pasow jezdni jest niedozwolone. Wykopki twierdzily, ze tak mozna sobie przeleciec w centrum miasta na druga strone ulicy i ze jest to w pelni legalne. Jak zwykle zreszta wykopki sie skompromitowali i nie mieli racji. Mowilem od poczatku, ze pieszy przechodzil w miejscu nie dozwolonym. Pozniej wstawilem rozmowe z whatsapp w ktorej policjant, ktory byl na miejscu wypadku dokladnie opisywal co tam sie stalo i jak stwierdzil pieszy przechodzil w miejscu niedozwolonym ale wtedy wykopki podniosly kwik, ze huuuuuuurrrrrrr duuuuuuuuurrrrrrrrrr rozmowa na whatsapp niewiarygodna. Lapcie zatem wypowiedz eksperta ruchu drogowego Marka Konkolewskiego, ktory tak jak ja zreszta potwierdzil, ze pieszy przechodzil w miejscu niedozwolonym, mogl wplynac na zachowanie kierowcy a na koniec uciekl z miejsca wypadku nie udzielajac pomocy do czego zobligowany jest przez prawo a czego zaniechanie podlega karze do 3 lat pozbawienia wolnosci. No ale wiadomo ekspert ruchu drogowego to chyba tez jest niewiarygodny dla wykopka wszak zdanie przegrywa, piwniczaka z wykopu jest zdaniem bardziej eksperckim niz zdanie eksperta ruchu drogowego potwierdzonego wieloletnia sluzba. Po co ja tu siedze i sie z wami szarpie to ja nie wiem. xDDD
Link do calego artykulu: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/tajemniczy-swiadek-wypadku-w-krakowie-ekspert-komentuje-zachowanie-pieszego/qxpnb2v?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_2&fbclid=IwAR1MqbrijF-xbvOcxpx_5O5o41V91mKbZeCG9OtWs__64IssHN_S0Cr5xU0
#wypadek #krakow #przegryw
kamil-tika - Przypominam, ze eksperci z wykopu od razu powiedzieli w znakomitej wieks...

źródło: Screenshot 2023-07-17 20-53-28

Pobierz
  • 11
Mowilem od poczatku, ze pieszy przechodzil w miejscu nie dozwolonym


@kamil-tika: Reasumując: pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym, a Reno za.pier.dalało jak poj.eban.e i się ro.zje.bało..... Z cyklu patrz w lusterka, bo motocykle zapie.dals.ją po 200kmh, a na pasach też może się zawsze trafić pomarańczowe E46 itp... z 130 na blacie
@funckt: @Loginconajmniej4znaki @magicznyfred nic mnie nie obchodzi jakie byly kulisy tego wypadku i czy pieszy wplynal czy nie na zachowanie kierowcy. Mi chodzi tylko o bezdenna glupote wykopkow ktorzy malo mnie nie zlinczowali za to, ze od poczatku mowilem, ze pieszy przechodzil w miejscu niedozwolonym. Wykopki twierdzily, ze to w pelni legal bylo i ze wszedzie mozna sobie przechodzic. Tylko o to mi chodzi i o nic wiecej.
@Tata_Kasi: dokładnie. Obiektywne przypisanie skutku wypadku ze względu na działalność pieszego jest niemożliwe, ponad to z nagrań można wywnioskować że on stracił przyczepność i tracił słupki przed tym gdy go zobaczył, w normalnych warunkach przy zachowaniu szczególnej ostrożności w ruchu drogowym nie miałoby to miejsca, ponad to pędząc z taką prędkością szanse że zmiescilby się w zwężonym odcinku mostu są naprawdę wirtualne, plus powierzchnia jezdni akurat tam jest bardzo słaba z
@Lil_penner:

przypisanie skutku wypadku ze względu na działalność pieszego

Celem przepisów nie jest płynna jazda samochodem tylko bezpieczeństwo. Z tego względu nie możemy obwiniać pieszego bo to kierowca ma obowiązek jechać tak żeby nie było wypadku. To kierowca ma obowiązek w każdym miejscu spodziewać się że może pojawić się pieszy. Gdyby kierowca jechał według przepisów to nawet pijany pieszy na środku jezdni by nie zginął.