Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas by zrobić kuchnie w swoich 4 ścianach. No i już zrobiony jest wstępny projekt ale czas gdzieś to zamówić. Może ktoś z was mi podpowie ile może kosztować taka kuchnia ? Fronty mój #rozowypasek chce mieć w kolorze kaszmir (zwykle płaskie matowe), uchwyty zwykle czarne mat. Z tych droższych systemów chce mieć tylko cargo z pełnymi brzegami( nie siatka). Reszta wszystko standard bez wymyślania. No i dobrze żeby szuflady były na blumie. Szafek wiszących prawie nie ma bo kuchnia w skosie. Wysłałem już zapytania do kilku stolarzy w mojej okolicy tych bardziej znanych - to uzyskuje odpowiedz ze przyszły rok najwcześniej. Teraz będę szukał po prostu stolarza który się podejmie tego jeszcze w tym roku. Blat już chce we własnym zakresie zrobić bo mam dostęp kamienia w dobrej cenie.
A wiec ile pieniędzy muszę przygotować na taki projekt ? Bez wyspy ;)

#kuchnia #kuchnie #meble #meblekuchenne #stolarstwo #stolarka #remont #remontujzwyopem #remontmieszkania #mieszkanie #urzadzajzwykopem #blum
Nodd - Przyszedł czas by zrobić kuchnie w swoich 4 ścianach.  No i już zrobiony jest ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
@Nodd 20k +- 15k ()

Jeśli jakiś dobry stolarz podejmie się tego zadania w tym roku, to na pewno będzie tylko wycena xD
  • 1
@jalop przy tej inflacji to za rok zrobi się 20k +- 25 :/ ale dzięki za odpowiedz ! Zawsze to jakiś punkt zaczepienia bo nie mam w ogóle pojęcia na ten temat.
@Nodd czy fronty to ma być lakier czy płyta wiórowa?
Nie rób drzwi łamanych bo to straszny syf. Będziesz miał z nimi w przyszłości tylko problem.
Największym kosztem jeżeli to ma być lakier będą fronty.
Same szuflady to myśle ze około 300zl od sztuki możesz liczyć skoro chcesz bluma
Uchwyty jak wybierzesz. Osobiście ich nie uwzględniam w cenie bo mogą kosztować 5zl a i 100zl za sztukę.

No i przy stolarzy może
  • 0
@Aeciatko uchwyty to już bym sobie sam gdzieś chciał kupić, akurat przywiązuje do nich wage nie w kwesti estetycznej a tego by fajnie się w rękę je chwytało. Co do frontów to chce jak najbardziej matowe wiec chyba płyta wiórowa(cena tez gra role wiec ku temu się skłaniam). Ok zrezygnuje z tej szafki łamanej bo to wymysł mojej lubej ze względu na „funkcjonalność i dostęp do szafki narożnej” ale estetycznie to mi
@Nodd nie powinieneś z szafki skośnej rezygnować. Pisałem to tylko po to żebyś wiedział ze są stolarze i stolarze. Jedni zrobią i będzie dobrze, inni zrobią i będzie słabo a jeszcze inni się tego nie podejmą.

Co do ceny jeżeli o same meble chodzi to tak. Zmieścisz się w tej cenie ale może być i tak ze ktoś Ci to zrobi za 15k a inni powie 25k

Nie ma jednego cennika:)