Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś jak działa #mybenefit
Dostałem właśnie 850 pkt które są niby odpowiednikami 1:1 złotówek w poszczególnych sklepach.
Pracodawca potrąci mi to z wypłaty, tj. pomniejszy netto/brutto o te 850 zł czy jak to działa? I drugie pytanie, te pkt dostajemy co miesiąc czy jest to nieregularne?

#korposwiat #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Nikita_Mazepin: a skąd randomy z internetu mają wiedzieć, o jakie talony do zakładowej stołówki chodzi?
Jak masz dostawać punkty zamiast waluty, to mam nadzieję, że możesz je wymienić na wazelinę.
Bo ci gwint urwie od tego jechania w duuuuupę.
  • Odpowiedz
@Nikita_Mazepin: Nic ci nie potrąci. To jest dodatkowa gotówka w postaci punktów, które możesz wymienić na bony czy zniżki. Zazwyczaj co miesiąc dostajesz ileś tam punktów.
  • Odpowiedz
@Nikita_Mazepin Co ci da pracodawca ile i jak często to już od niego zależy. Generalnie chodzi by dać pracownikom pewna pulę pieniędzy która jest nieopodatkowana (fundusz socjalny ) a ma pewne obostrzenia co do wydawania. Benefit zapewnia kontrolę pracodawcy na co środki zostaną wydane a obiektywnie daje dużą elastyczność użytkownikom skonsumowania punktów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nikita_Mazepin W mojej firmie punkty są przydzielane raz na kwartał, w wysokości doładowania zależnej od dochodów. Nie jest to w żaden sposób potrącane z wypłaty, bo pracodawca traktuje to jako zamiennik funduszu socjalnego, który był kiedyś (w sumie już nie moje czasy). Czy u Was będzie tak samo, tego nie wiem. Punkty trafiają na konto mybenefit, gdzie możemy sobie generować np. bony do sklepów i płacić za nie tymi punktami. Można też
  • Odpowiedz