Wpis z mikrobloga

@Pajsyn widzę że m atx, będziesz to pakował w jakąś małą obudowę? sam myślałem nad takim projektem który by zastąpił konsolę.

masz już jakieś podzespoły na oku?
  • Odpowiedz
@Pajsyn: spoko, może się zainspiruję w przyszłości, ja wstępnie celuję w krux naos tg, płytę też miałem tą samą na oku, nat tym rtx myślę właśnie na które się skusić, w serii 40xx kusi ten dlss 3.0, ale pewnie dopiero przy końcu roku będę składać, to zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
  • Odpowiedz
na papierze 4060 Ti jest wydajniejszy (i generacyjnie dużo nowszy, patrz: DLSS3)

@purrminator: już to gdzieś ostatnio pisałem, na co ci DLSS3 skoro przez brak vramu nie będą ci się doczytywać lub będą płaskie tekstury.

Jak dla mnie w serii 40xx kupowanie poniżej 4070 to strzał w stopę, w takim wypadku 3060ti/3070 ewentualnie jakiś RX

@Nalcor: święte słowa

@Pajsyn: z tych dwóch - RX6700 XT
  • Odpowiedz
na co ci DLSS3


@supersucker: dżizas, DLSS to tylko przykład, chodziło o fakt że premiery tych kart dzielą 2 lata, to technologicznie spora różnica.

z tych dwóch - RX6700 XT


@supersucker: Jeżeli ma być tanio? To tak. Ale będzie mniej wydajnie: w CP2077 (1080p) 10fps straty do RTX 4060 Ti, w Elden Ringu (1080p) 22fps straty, w Calisto Protocol (1080p) 15fps i tak można jeszcze długo. Fakt że na premierę
purrminator - >na co ci DLSS3

@supersucker: dżizas, DLSS to tylko przykład, chodziło...

źródło: average-fps-1920-1080

Pobierz
  • Odpowiedz
@Medonix: ostatnio szykuję się do zrobienia takiej prywatnej chmury DIY i się rozglądałem za częściami, w tym obudowami pc. Rozpatrywałem tego kruxa ale ostatecznie zrezygnowałem. Z tyłu masz maks wiatraczek 80mm, z przodu nic -> piekarnik. Lepszym pomysłem z takich kompaktowych jest niewiele droższy bitfenix prodigy 2022. Tam masz trochę więcej miejsca na lepsze wentylatory.
  • Odpowiedz
@purrminator: wszystko się zgadza ale co z tego? Nvidia dała użytkownikom zwyczajnie po pysku wydając takie coś. 8 giga vramu to jest śmiech na sali. I owszem zapowiedzieli wersję z 16 giga ale za pewnie 500 zł więcej. FPSy w testach wiadomo że będą lepiej wyglądać, ale odpalisz takie the last of us i nagle się okaże, że klatki są ale za to tekstury do dupy.
I jeszcze jeden argument za
  • Odpowiedz
Nvidia dała użytkownikom zwyczajnie po pysku wydając takie coś


@supersucker: to że NVidia tnie w chooya to jedno. To że 4060Ti jest wydajniejsze od 3060Ti/6700XT to drugie. Patrząc na czystą wydajność jest progress, po prostu niewielki.

8 giga vramu to jest śmiech na sali


@supersucker: nikt nikomu nie broni kupić Radeona. Tyle że celować należy nie w RX 6700 XT a RX 6800: tu już mamy m.in. 16GB VRAMu i
  • Odpowiedz
@purrminator: może po prostu trzeba było powiedzieć OPowi żeby dołożył i kupić coś porządnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to że NVidia tnie w chooya to jedno. To że 4060Ti jest wydajniejsze od 3060Ti/6700XT to drugie. Patrząc na czystą wydajność jest progress, po prostu niewielki.

Więc jeśli OP przychodzi porównywać 6700XT (1700zł) do 4060Ti (1900zł) to niestety, 2-letnie i tańsze AMD musi przegrać na fpsy.


Dobra, kupuję argumenty,
  • Odpowiedz