Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chcialbym się przebranżowić na elektryka, aktualnie kierowca c+e. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie kursy muszę ukończyć żeby nim się stać? Zrobiłem mały research w internecie I znalazłem "szkołe" pewnej firmy na literkę "v", która oferuje w 1.5 roku zdobycie tytułu technika elektryka i uzyskanie zawodu z kkz ELE.02 oraz ELE.05. Jezeli dobrze rozumiem to po tym jeszcze musze zrobić SEPy? Czy młody elektryk może znalezc pracę za dobra stawkę w Niemczech, czy w jakimś innym kraju eu? Szczerze powiem że z elektryka nie miałem za bardzo styczności i musiałbym się uczyć od zera, ale myślę, że może to być dobra decyzja przyszłościowa (ogarnięty elektryk chyba dobrze zarobi i zawsze będzie potrzebny)

#elektryk #przebranzowienie #pracbaza
  • 2
  • Odpowiedz
@cichy7021: myślę, że najszybsza droga do zostania takim zwykłym elektrykiem to po prostu zaczęcie pracy w zawodzie. Doucz się z podstaw - prąd, napięcie, moc, jak to mierzyć, jakie kolory są i na początek ci wystarczy. Co do Niemiec, to podstawą jest język. Bez języka będziesz conajwyżsb pomocnikiem na budowie w polskiej ekipie
  • Odpowiedz