Wpis z mikrobloga

Pytanie do kogoś zorientowanego, bo ja wypadłem z obiegu w temacie komputerów. Ogólnie to mam laptopa jako główny komputer, ale gdzieś w szafie walają mi się graty od starej stacjonarki i tak sobie pomyślałem, że może bym to złożył i jeszcze do czegoś użył, nie wiem, może jakaś batocera + system do grania w starsze gierki, czy coś. Do sedna. Na pewno mam i5 2500k z płytą i chyba 12 GB RAM, jakaś stara buda i zasilacz do tego też jest, dysk wsadzę jakiś ssd sata, mam nawet taki luźny. Pytanie o kartę grafiki. Mam GTX 1050 2 GB. Generalnie to jest już w zasadzie kompletny zestaw, ale na pewno można by wsadzić lepszą grafikę. No i właśnie, jaką najlepszą kartę grafiki warto sparować z i5 2500k?

#pytaniedoeksperta #pcmasterrace #staregry #pytanie
  • 5
@Augustin_Pedroza_Espinosa 1060/rx580 to IMO max jaki sensownie można założyć do 2500k.
Sam miałem rx580 w swoim i myślę że dalej nie ma sensu się ładować bo zrobi się zbyt wąskie gardło. Procek legenda, ale zdecydowanie już czeka go emerytura, za mało wątków w obecnych czasach. 2600k ma 8 wątków i jeszcze przez chwilkę będzie się tym bronił, ale myślę że nie za długo ( ͡° ʖ̯ ͡°)