Wpis z mikrobloga

Ależ mi zaimponował minister Ziobro wypuszczeniem panny Mariki. Wciąż się trochę waham między głosowaniem na PiS a Konfederację, no ale teraz po tej decyzji poczułem się w Polsce bezpieczniej i wahadło na kogo zagłosuję przesunęło się z 70% PiS 30%* Konfederację na 75% PiS i 25% Konfederacja. PiS wciąż potrafi. Jeśli jeszcze prezydent ułaskawiłby Marikę, to moje wahadło wyborcze znów przesunie się o kolejne 5% w stronę PiS.

To oburzające, że doszło do takiego wyroku politycznego. Czy gdyby to nie była tęczowa torba wyrok poznańskiego sądu byłby podobny? Śmiem szczerze wątpić. Jasne nikt nie powinien nikomu i tęczowych toreb wyrywać, ale to się nadaje na wyrok w zawieszeniu, grzywnę, zadośćuczynienie + np. 20 godzin prac społecznych w tym z 10 dla wskazanej przez pokrzywdzoną organizacji i tyle.

*Jeszcze miesiąc temu Konfederacja wyszła na prowadzenie mając 55%, ale słowa Brauna o reżimie kijowskim, usilne słowa Mentzena o niewchodzenie w koalicję z PiS, odsunęły mnie od Konfederacji. Z drugiej strony PiS się poprawił: Duda z Zełeńskim w Łucku, wysłanie dodatkowych sił na granicę białoruską, oraz zaniechanie pomysłu wydawania masowych wiz pracowniczych z różnych podejrzanych krajów.

P.S. Ależ Tęczowy Jacek musi być sfrustrowany.

#marika #ziobro #duda #pis #konfederacja #polityka #bekazlewactwa #neuropa #poznan #sadownictwo #prawo #wybory #lgbt
  • 38
  • Odpowiedz
Czy gdyby to nie była tęczowa torba wyrok poznańskiego sądu byłby podobny?


@Adamfabiarz: tak, za rozboje w kilka osób jest minimum 3 lata więzienia

Jasne nikt nie powinien nikomu i tęczowych toreb wyrywać, ale to się nadaje na wyrok w zawieszeniu, grzywnę, zadośćuczynienie + np. 20 godzin prac społecznych w tym z 10 dla wskazanej przez pokrzywdzoną organizacji i
  • Odpowiedz
  • 1
@pogromca_krasnali: To nie był żaden rozbój, nieprawidłowa kwalifikacja czynu. Żaden palec nie został złamany.
Do BLM to pamiętam parę osób w Poznaniu klęczało, niewykluczone, że właśnie ta z tęczową torbą bo to podobne środowisko, tak więc nie do mnie tak.
  • Odpowiedz
To nie był żaden rozbój, nieprawidłowa kwalifikacja czynu.


@Adamfabiarz: Był to rozbój.

Rozbój to zabranie przemocą lub groźbą bezprawną rzeczy celem jej zawłaszczenia lub próba dokonania tego czynu. Jakiego fikołka zrobisz żeby wyrywanie torebki nie podpadało po
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali: Żaden rozbój , tylko naruszenie nietykalności. Palec nie został złamany, tylko skręcony, więc sam chyba nie doczytałeś, albo celowo kłamiesz.

Jak nie widzisz różnicy na pierwszy rzut oka między Floydem a Mariką to Ci podpowiem. Marika - nigdy wcześniej niekarana nastolatka, która ma całe życie przed sobą. Floyd - narkoman z bogatą kartoteką kryminalną (co nie zmienia faktu, że nie powinien zostać uduszonym podczas zatrzymania).
  • Odpowiedz
Żaden rozbój , tylko naruszenie nietykalności.


@Adamfabiarz: Rozbój, gdyż uwaga - wyrywali torbę. Naruszenie nietykalności to dosłownie np. naplucie na kogoś, a nie ukradzenie mu portfela.

Marika - nigdy wcześniej niekarana nastolatka, która ma całe życie przed
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali:
Nikt nikomu portfela nie ukradł ani nie zamierzał ukraść. Tak wyrywali torbę, że nie wyrwali, a gdy ofiara nakrzyczała, to odstąpili od dalszych aktów wobec niej. Ot szarpanina, żeby nie powiedzieć szarpaninka.

20 lat to końcówka wieku nastoletniego.

Oczywiście, że ma znaczenie. Złamanie palca to rozstrój zdrowia na ponad 7 dni, a (lekkie) skręcenie
  • Odpowiedz
Nikt nikomu portfela nie ukradł ani nie zamierzał ukraść.


@Adamfabiarz: Oczywiście że próbowali co zeznała KArynka w trakcie procesu - i co było powodem że nie złożono apelacji. Uwierz mi, prokurator, skład sędziowski i adwokat Karynki się znają na prawie skoro nie było kontrowersji dotyczących kwalifikacji czynu.

Złamanie palca to rozstrój zdrowia na ponad 7 dni, a (lekkie) skręcenie natomiast
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali: Kłamiesz, absolutnie nie próbowali nic ukraść, a od samego szarpania torby odstąpili po okrzykach pokrzywdzonej.

Nieprawda. Zapytaj w ZUSie - po lekko wykręconym palcu po 2-4 dniach jesteś gotów wracać do pracy w tym pracy manualnej.

Tak tak wielka kryminalistka co poszarpała chwilę za tęczowa torbę i trochę się niegroźnie poprzepychała ma stawiany znak równości wobec kryminalisty obracającym dragami, fałszywymi banknotami, czy przystawiającym broń do brzucja ciężarnej kobiety, itd.
  • Odpowiedz
Kłamiesz, absolutnie nie próbowali nic ukraść


@Adamfabiarz: A po co się wyrywa komuś torbę? Czy twoim zdaniem adwokat, prokurator i sąd się mylą, ale ty jako wypokek znasz przepisy i możesz to jednoznacznie osądzić?

Zapytaj w ZUSie - po lekko wykręconym palcu po 2-4 dniach jesteś gotów wracać do pracy w tym pracy
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali: Do żadnego większego rozstroju zdrowia nie doszło.

Po to się wyrywa tęczową torebkę aby np. pomachać nią, powiedzieć, że brzydka i rzucić jak szmatą o ziemię, czy ewentualnie podpalić (samą torebkę bez ewentualnej zawartości). Jak możesz tęczową polityczną torebkę za 15 zł porównywać do kradzieży portfela z pieniędzmi, dokumentami, kartami, itp.?

No właśnie właśnie - jakby mi. Jakby mi córkę czy syna ktoś chciał wsadzić za 3 lata do
  • Odpowiedz
Po to się wyrywa tęczową torebkę aby np. pomachać nią, powiedzieć, że brzydka i rzucić jak szmatą o ziemię, czy ewentualnie podpalić. J


@Adamfabiarz: Aha, czyli jak tobie wyrwę torebkę, rzucę o ziemię i podpalę to będzie git, tak?

Do żadnego większego rozstroju zdrowia nie
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali: Ale jaką torebkę? Zwykła torebkę czy reklamówkę reklamującą wrogą, niebezpieczną ideologię? Bo to pewna różnica.

Do niczego takiego nie doszło - zdaniem adwokata doszło do odstąpienia od dalszej próby wyrywania torebki, aby przypadkiem nie poranić pokrzywdzonej.

W żadnym momencie nie napisałem, że jest okay kraść portfele, klucze od mieszkania itd. Mowa o zaborze samej torebki bez zawartości.

To możesz sobie czekać do usranej śmierci. Było kiedyś dwóch co próbowali
  • Odpowiedz
Nie było żadnej sprawy sądowej.


@Adamfabiarz: Hm. To ciekawe - prorok odstąpił?

Jak torebka była z zawartością to można, a wręcz należy zawartość zwrócić i/lub powoli, delikatnie wysypać przy poszkodowanej np. na ławkę obok.


@Adamfabiarz: To mówisz że niszczenia mienia jest OK? Jak ci ktoś porysuje fabiusię to też będziesz taki hop do przodu i "nie karać dindu nuffina"?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Anyway - Karynka i twoje hipotetyczne dzieci winny mieć świadomośc, że taki pogromca krasnali przy próbie wyrwania mu czegoś nie będzie dywagował jakie mają intencje, ale zapobiegnie wyrwaniu. A poprzednie zapobieżenie skończyło się zgonem wyrywającego. Patusy rzadko dożywają starości.

Względnie, jak trafią na kogoś kto nie będzie skuteczny to mogą pójść do więzionka. Karynka wyszła po roku, ale ekschłopaczek dalej jest cwelony w pierdlu przez grubych kryminalistów.
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali: Ale ja mam w Fabiusi piękny lakierz czarny metalik, a nie obklejony flagami LGBT - nikogo nie prowokuję. To po pierwsze.

Po drugie, mój samochód ma wartość 60-parę tys. zł, a nie 15 zł torebka. Znowu nie widzisz różnicy - Floyd, Marika - tacy sami; auto wartę kiliadziesiąt tys. i torebka za 15 zł - to samo. Ręce opadają.
  • Odpowiedz
Ale ja mam w Fabiusi piękny lakierz czarny metalik, a nie obklejony flagami LGBT - nikogo nie prowokuję. To po pierwsze.


@Adamfabiarz: Jest to promowanie BLM-a w mojej ocenie.

Po drugie, mój samochód ma wartość 60-parę tys. zł, a nie 15 zł torebka.


@Adamfabiarz: No przeciez nik ci go nei zabierze, tylko porysuje klapę. No co się stanie od tego? Przeciez nei wsadzisz dzieciaka do wiezienia za porysowanie
  • Odpowiedz
  • 0
@pogromca_krasnali: Profejsonalne odrestaurowanie klapy lub jej wymiana to pona tysiąc zł. A więc znaczna różnica od niewiele wartej torebki za kilkanaście zł.

Ale owszem 3 lata bezwzględnego więzienia i w takim wypadku byłoby przesadą.
  • Odpowiedz