Wpis z mikrobloga

Ja w temacie krakowskiego wypadku. Polecam wszystkim książkę, która ostatnio wyszła i w sumie już w pierwszej części podsumowuje taką patologię.

Ten wypadek to wygląda jakby był żywą reklamą książki.

Przeczytałem i zwolniłem, zwłaszcza w mieście i w okolicy przejść dla pieszych.

#wypadek #krakow #motoryzacja #ksiazki
everybodykombinerki - Ja w temacie krakowskiego wypadku. Polecam wszystkim książkę, k...

źródło: temp_file6580302712585043562

Pobierz
  • 7
@Losek13: No typ generalnie omawia stan polskich dróg i kierowców. Mało jest psychologii, bardziej reportaż.

Idzie przez różne tematy i mi się to podobało, bo stroni od bycia moralizatorem. Jest o rajdowcach sprawcach potrąceń (np. to słynne na Sokratesa), wyjaśnienie dlaczego prędkość zabija, jak niektóre miasta realizują politykę mniejszej liczby wypadków, gdzie i kiedy jest ich najwięcej, z czego wynika przekraczanie prędkości u nas itd.
@Losek13 zapomniałbym - jest jeszcze mega ciekawy rozdział o zawodowych kierowcach tirów, dostawczaków, Uberów i jest mega ciekawy - jak firmy i korporacje same tworzą warunki pod patologię na drogach; oczywiście samą patologię tworzą kierowcy, pod presją firmy (kurier z 1000 paczek do włożenia do rozsianych paczkomatów w jeden dzień)

podobało mi się to, że typ naprawdę tam był. gadał z ludźmi, był na dniach próbnych na kuriera, dowoził żarcie itd.