Wpis z mikrobloga

Ktoś wie dlaczego Zychowicz po raz kolejny w publikowanym wywiadzie przerywając rozmówcy twierdzi, że przyjęcie Ukrainy do NATO jest niemożliwe ze względów formalnych? Ba tym razem przerywając nawet stwierdził, że gdyby wojna się skończyła to Ukraina ze względów czysto proceduralnych przyjęta by być nie mogła bo by miała spór terytorialny o Krym.
Źródło: materiał o którym mowa
Tymczasem w zawierającym 14 artykułów traktacie o przyjmowaniu nowych członków mówi art. 10 słowami, że za jednomyślną zgodą strony traktatu mogą zaprosić każde państwo. I tyle.
Źródło: Traktat Północnoatlantycki
Oczywiście z praktycznego punktu widzenia, ponieważ Ukraina prowadzi wojnę obronną z państwem posiadającym arsenał nuklearny było i jest to niemal niemożliwe, przynajmniej do końca wojny. Ale to zupełnie co innego niż stwierdzenie, że prawo itp. tego zabrania - to wolna wola państw członkowskich i tyle.

@wolskiowojnie wybacz, że Cię wołam, ale interesujesz się podobnymi tematami i może jest powód którego nie znam. Z drugiej strony znasz pana Zychowicza osobiście i mógłbyś zwrócić mu uwagę na to, że się trochę ośmiesza i wprowadza ludzi w błąd, a zasięgi ma spore. Szczerze go lubię, szczególnie, że znam z publikacji przed powstaniem historii realnej, ale to (przynajmniej mnie) razi. Tym bardziej, że to jego kolejny wywiad w którym to robi.

#ukraina

p.s.
#ciekawostki Francja zakładając, czyli de facto wstępując po raz pierwszy do NATO w 1949 prowadziła od 3 lat wojnę w Wietnamie. Także od samego początku NATO, jedno z państw założycieli prowadziło bardzo krwawą wojnę.
  • 7
  • Odpowiedz
w 1949 prowadziła od 3 lat wojnę w Wietnamie


@surlin: Artykuł 5 i 6 definiują że chronione będą terytoria w Europie i Ameryce Północnej (+francuska Algieria).
  • Odpowiedz
  • 0
@surlin: Artykuł 5 i 6 definiują że chronione będą terytoria w Europie i Ameryce Północnej (+francuska Algieria).

@harcerz: To dobry argument w odniesieniu do ciekawostki jaką wrzuciłem. Dziękuję.
Nie ma jednak związku z przyjmowaniem bądź nie Ukrainy, oprócz faktu, że źle dobrałem przykład.

@surlin: nikt ich nie musi nigdzie przyjmować, weź się przewietrz xD

@aa-aa: W którym miejscu napisałem, że ktokolwiek kogokolwiek musi przyjmować? Obawiam się, że prowadzisz
  • Odpowiedz
@surlin: nie istnieje najmniejszy powód aby USA odczuwało jakąkolwiek presje w którymkolwiek momencie aby przyjmować ich choćby minutę szybciej niż uznają to za stosowne o ile w ogóle uznają to za stosowne- i to wszystko w temacie przyjmowania ich do NATO
  • Odpowiedz
  • 0
@surlin: nie istnieje najmniejszy powód aby USA odczuwało jakąkolwiek presje w którymkolwiek momencie aby przyjmować ich choćby minutę szybciej niż uznają to za stosowne o ile w ogóle uznają to za stosowne- i to wszystko w temacie przyjmowania ich do NATO

@aa-aa: Zauważyłeś w ogóle, że wątek w którym rozpisujesz swoje odpowiedzi nie dotyczy w żadnym stopniu tego czy Ukraina powinna bądź nie być przyjęta do NATO?
Albo rozmawiasz z
  • Odpowiedz
@surlin: pytasz się o kwestie formalne tak jakby one rzekomo miały być problemem, NATO może się powołać na niekorzystny układ gwiazd a i tak nic im do tego. Więc upatrywanie kwestii prawnych które mają stać na przeszkodzie jest bezcelowe
  • Odpowiedz