Wpis z mikrobloga

#norwegia #praca
Dostałem ofertę pracy w Norwegii za 250NOK/h brutto. Dobra to stawka? wydaje mi się że tak bo z tego co widzę to produkcja to jakieś 200NOK około. Niby stawka do "targowania się" ale nie wiem czy nie przesadzać jak to pierwsza praca za granicą i to bez języka norweskiego tylko angielski
  • 15
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk

@Mariusz1993: no wiesz zwykle pierwszy raz to sie bierze co daja jak dasz rade wyzyc pózniej jak sie zacznie krecic to zobaczysz i bedziesz zmieniał itd


Dzień dobry Panie Areczku, to dla takich jak pan są stanowiska w fabryce gówna i smordu.

@Mariusz1993 nie słuchaj typa i nie bierz czegokolwiek bo to pierwsza praca. Tak jak pisze kolega powyżej, zależy co masz robić, a jeżeli to poniżej średniej, jak bardzo
  • Odpowiedz
  • 0
Elektryk, będę naprawiał tramwaje (o ile mnie przyjmą bo to jeszcze nie na 100%). Rozmowę wstępną przez telefon mam już zaliczoną i niby wszystko jest perfekt (moje poprzednie doświadczenia w tej branży) teraz czekam na termin na rozmowę kwalifikacyjną taka fizyczną
  • Odpowiedz
@Mariusz1993: Jeśli Jesteś ciekawy stawek za godzinę dla elektryka, to polecam przejrzeć jedną z grup na fb z ofertami pracy w Norwegii. To co widziałem w ostatnim czasie zaczynało się od 235, a kończyło na 319 dla techników linii elektroenergetycznych.
Tylko to są różne projekty, wymagania, itd.
Norweski rynek pracy jest specyficzny. W mojej opinii 250 na początek może być. Zaraz pewnie ktoś napisze, że poniżej 300 nie pracuj ( ͡
  • Odpowiedz
Rozmowę wstępną przez telefon mam już zaliczoną i niby wszystko jest perfekt (moje poprzednie doświadczenia w tej branży) teraz czekam na termin na rozmowę kwalifikacyjną taka fizyczną


@Mariusz1993: czekaj, moment, dopiero przeczytalem to - czyli Ty jestes dopiero po wstepnym odsiewie telefonicznym, i dopiero bedziesz tam lecial na wlasciwa rozmowe?
Mhm... moze byc bardzo roznie, powiem tak - nie nastawiaj sie na na 100% ze sie odezwa, moga zamilknac na zawsze
  • Odpowiedz
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: racja nie napalm się że na 100% mnie przyjmą. Jedynie chyba jest trochę większa szansa bo ogólnie to ogłoszenie o tą pracę wisi już drugi miesiąc (szukają 2 osób i dość specyficzna pracą trzeba mieć dużo lat doświadczenia przy serwisowaniu tramwaji) wysłałem do nich CV jakiś miesiąc temu w ten sam dzień się odezwali ale pytali czy jestem już w norwegi. Odpisałem że jeszcze jestem w Polsce i za około
  • Odpowiedz
ogłoszenie o tą pracę wisi już drugi miesiąc


@Mariusz1993: okres urlopowy + oni sa, delikatnie mowiac, niechetni do trzymania sie presji czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wysłałem do nich CV jakiś miesiąc temu w ten sam dzień się odezwali


@Mariusz1993: a to juz rokujace

Po miesiącu sami napisali czy jestem zainteresowany tą pracą


@Mariusz1993: tez rokujace

Co do referencji też ciekawa sprawa ???? chcieli referencje
  • Odpowiedz
@Mariusz1993 jestem transport ansvarlig w duzej firmie zaopatrujacej szpitale i mam 258. Specjalisci zarabiają więcej. Miałem ofertę do spawania światłowodów za niewiele więcej, ale wolę prace pod dachem 20°C cały rok, tylko dzienna zmiana. Jak 250 na start ro mało, to coś tu jest nie tak. Stawki rosną z pakietem szkoleń i stażem. Ja bym brał.
  • Odpowiedz