Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Chce połowić sobie ryby na Wiśle - lekki spinning albo czasem jakiś spławik -> interesuje mnie łowienie na porcie rzecznym Kujawy i okolice Huty.
W UK łowiłem dużo i interesuje mnie jedynie złów&wypuść dla sportu i zabawy żeby czasem zabrać sobie lekki zestaw spinningowy na rower.

Jak to wygląda prawnie w Polsce? co musze zrobić, jakieś pozwolenie/klub itp?

#krakow #wedkarstwo
  • 15
@szagrat777: łowienie w Polsce to jest dla mnie jakiś koszmar - brak konkretnych informacji, strona internetowa design wczesny internet.

Chyba się przejde do lokalnego punktu PZW i podpytam co i jak :)

Próbowałem robić próbny egzamin oraz pytania i jest to dla mnie jakaś masakra.

Na cholere mam wiedzieć jaka ryba nazywa się inaczej/potocznie "rapa"?

Dlaczego wzdręga jest nazywana krasnopiórą?
Kosmos
@AndrzejTrapper: masz kartę wędkarską? Jeżeli nie to niestety musisz wyrobić, a potem zrobić opłatę PZW Kraków. Co do egzaminu - raczej nikt Cię nie będzie męczył, a jak już to podstawy z RAPR. Jak masz jakies pytania to śmiało.
@Kyriakos: nie mam karty wędkarskiej - pierwszy raz w Polsce chciałem połowić sobie ryby żeby się odstresować :) kiedyś w UK zawody, turnieje - najczęściej tyczka/24h targanie karpia w parze i tym podobne.

w Polsce byłem tylko raz na rybach ale to był wynajęty dom letniskowy z własnym stawem i gospodarz nas tam ugościł i połowiliśmy.

a jeśli chodzi o rybki to #kapitanbomba '' Hołduje zasadzie złów i wypuść! '' (
@AndrzejTrapper: nom, mnie tez rozwalilo pytanie o wszystkie gatunki obce. Kurde przeciez jak znam nazwe to raczej tego nie rozpoznam. Pisze co Ci sie udalo ustalic z PZW. Tak jest tragedia i te slowne opisy granicy dla roznych stref
@kimikini:jak to warszawa? znaczy chodzi mi ze te kola sa prawie w kazdej dzielnicy, chodzilo mi o ktore konkretnie. Z tego co patrzylem na necie to w niektorych sa czesciej w niektorych mniej np raz na miesiac