Wpis z mikrobloga

Hej mirki, zamierzam za kilka dni pierwszy raz oddać krew. Nie boję się igieł i widoku krwi, ale mam kilka pytań co do samego pobrania oraz jak się do tego przygotować fizycznie. Z góry przepraszam za długi wpis, ale chcę się dobrze przygotować :)

1. Czytałem, że nie powinno się jeść nic tłustego na 2 dni przed oddaniem krwi. Jest ktoś w stanie poradzić, co najlepiej jeść przez te 2 dni, żeby nie umrzeć z głodu, a równocześnie być pełnym sił? Czytałem, że kompletnie odpada nabiał, kiełbasy, pasztety, czyli to, co najczęściej jadam...
2. Tydzień po pobraniu mam krótki wyjazd w Polskę i trochę się obawiam zasłabnięcia, ale czytałem po wpisach na wykopie, że ludzie chodzą na siłkę już 2-3 dni po pobraniu... Mam się czego obawiać czy mogę śmiało oddać?
3. Jakieś badania muszę mieć wcześniej zrobione czy robią wszystko na miejscu?
4. No i czy jest coś jeszcze, o czym powinienem wiedzieć lub zrobić, żeby oddać krew jak najlepszej "jakości"?
5. I ostatnie pytanie... widziałem gdzieś poniżej na tagu wpis od kogoś, kto dostał maila nt. komórek macierzystych/szpiku. Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, na czym to polega i jak to działa? Tu również igieł ani znieczulenia ogólnego się nie boję, bo już to przechodziłem, także bardziej mnie zastanawia, na czym to polega i jak mogę zostać takim dawcą :)

#krwiodawstwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qiuas12345:

1. Bez przesady, jedz normalnie jak na codzień, pij dużo płynów dzień przed oddaniem i w dniu oddania, musiałbyś chyba pić sam olej przez te 2 dni żeby to miało wpływ
2. Nic ci nie będzie, ja chodzę na siłownie na drugi dzień i nie odczuwam problemów
3. Robią na miejscu
4. Nie pij, nie pal, pij dużo płynów, w kilka dni nie wprowadzisz żadnej zmiany w swoim życiu
  • Odpowiedz
@qiuas12345: Dzień przed nie #!$%@? kebabów ani typowo tłustych rzeczy i będzie git
2. W jeden dzień się lajtowo zregenerujesz, drugiego będziesz już na pewno w 99% sił, tydzien po pobraniu to już dawno zapomnisz, że krew oddawałeś
3. Nic nie musisz
4. Dużo pij, ogranicz palenie i nastaw się pozytywnie ;)
  • Odpowiedz