Wpis z mikrobloga

#historia #ukraina #bandera #nazizm #iiwojnaswiatowa

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak Stepan Bandera, który był izolowany w obozie koncentracyjnym w latach 1941-1944 mógł odpowiadać za rzeź wołyńską wykonaną przed jego zwolnieniem? Co prawda założył organizację która się do tego przyczyniła tylko że WTEDY go w niej nie było...
Czy Niemcy dali mu radio, telegraf, gołębia pocztowego czy tam innego gońca którzy rozsyłali do UPA jego rozkazy?
RandomNetUser - #historia #ukraina #bandera #nazizm #iiwojnaswiatowa

Czy ktoś może m...

źródło: bandera

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak Stepan Bandera, który był izolowany w obozie koncentracyjnym w latach 1941-1944 mógł odpowiadać za rzeź wołyńską wykonaną przed jego zwolnieniem?


@RandomNetUser: A czy to, że akurat wtedy siedział w obozie i bezpośrednio nie wydał żadnego rozkazu jakoś drastycznie zmienia obraz tego skrajnie prawicowego terrorysty, antysemity, aktywnego kolaboranta III Rzeszy i po prostu zwykłego bandziora? No bo nie wiadomo do czego ten post zmierza.

Co prawda założył organizację która się do tego przyczyniła tylko że WTEDY go w niej nie
  • Odpowiedz
@RandomNetUser: Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak Adolf Hitler, który był izolowany w w bunkrzem w latach 1943-1944 mógł odpowiadać za holocaust wykonany przed jego zwolnieniem? Co prawda założył organizację która się do tego przyczyniła tylko że WTEDY go w niej nie było...
Czy alianci dali mu radio, telegraf, gołębia pocztowego czy tam innego gońca którzy rozsyłali do SS jego rozkazy?
  • Odpowiedz
@RandomNetUser: oj właśnie bardzo czekam jak ktoś w końcu zada to pytanie. Owszem rzeź wołyńska jest utożsamiana z Banderą, niepotrzebnie, bo to byli zwykli prości ludzie - Ukraińcy sąsiedzi przez płot. Więc sapanie nie powinno być kierowane w stosunku do bandery tylko w stosunku właśnie tych prostych ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli narodu ukraińskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gdyby nie zgodził się na kolaborację pewno zarobiłby kulkę w łeb, więc ratował swoją skórę


@RandomNetUser: Bandera współpracował z Niemcami w pełni dobrowolnie przed pobytem w obozie, po wyjściu również się od nich nie odciął, wręcz przeciwnie, trwał do samego końca, a nawet i po nim.

Jeżeli chodzi o kulkę w łeb, to jest to "ryzyko zawodowe", polscy patrioci też ginęli od kul niemieckich czy sowieckich nie idąc na
  • Odpowiedz