Wpis z mikrobloga

Dziś będę grał w #darksouls3 ʕʔ po przejściu #eldenring

Macie jakieś rady, albo wskazówki co do gry? Chodzi mi o to jakie są różnice między tymi dwoma produkcjami, żeby mi się nie mieszało. Na przykład czy są duchy do pomocy? Można ulepszać uzbrojenie czy tylko bronie etc?
  • 16
  • Odpowiedz
@Garztam Ulepszasz tylko bronie, nie ma duchów (tylko pomoc online lub npc przed bossami). DS3 jest liniowy. A jaką postacią grałeś w Eldena, specjalizacja?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Aeterna Dobrze że jest liniowy. Elden mnie przytłacza wielkim światem i nie mam w ogóle ochoty na ng+ albo żeby wracać i szukać czegoś co przegapiłem.

Grałem lata temu w pierwszą część soulsów i chętnie do niej wrócę, ale do Eldena pewnie nie
  • Odpowiedz
Chodzi mi o to jakie są różnice między tymi dwoma produkcjami


@Garztam: nie masz duchów do pomocy, nie masz skakania guzikiem (tylko z rozpędu), nie ma konia, nie ma mapy, nie ma craftingu i nie ma tzw. dual wielding.. jak wejdziesz w end game i będziesz szedł na ostatniego bossa to sprawdź sobie na wiki jakie są mapy, które mogłeś pominąć (dwie krainy są ukryte), no i przede wszystkim nie odpuszczaj
  • Odpowiedz
A co jest w DS czego nie ma w eldenie?


@Garztam: aktywne PvP z podziałem na przymierza z rangami i nagrodami w postaci itemków, także uwaga na inwazje ( ͡° ͜ʖ ͡°) (żeby grać online postać musi być rozżarzona, używasz do tego itemu, masz też wtedy więcej hp, ale za każdym razem jak zginiesz tracisz żar)
  • Odpowiedz
@Garztam: @Tymariel @tarkaz właśnie przechodzę DS 3 po raz czwarty(raz na pc i trzeci raz na playstation), żeby zrobić platynę. Uwielbiam tę serię, Elden miał swoje wady, ale jak przechodziłem go drugi raz to gra mnie urzekła znacznie bardziej niż przy pierwszym podejściu. Generalnie kocham ich gry i od chyba dwóch lat żadna gra innego studia mnie nie zdołała wciągnąć :(
  • Odpowiedz
Elden miał swoje wady


@GraveDigger: niestety te wady, które ma Elden Ring są bardzo poważne i sprawiają, że jest gorszy od Dark Souls czy Bloodborne, a przede wszystkim sprawiają, że nie ma po co wracać do ER po jednym ograniu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tarkaz w eldenie pvp było słabe. Zawsze dwóch, albo jakieś typy co biegały całą mapę byle się nie tłuc xd
Pamiętam przymierza z jedynki, jednak gdy grałem to dark souls było martwe, bo wyszło remastered xD

@GraveDigger Bo wszystkie gry są takie same i nastawione na fabułę. Całego eldena przeszedłem i wiem tylko tyle, że musiałem zebrać runy, dostać się do drzewa i zostać eldeńskim władcą. Nic więcej.

@Aeterna Gram teraz na
  • Odpowiedz
@GraveDigger: jasna sprawa, rozwinę myśl, żeby nie było, przede wszystkim w ER wybór klasy nie ma znaczenia, w DS można było zagrać inną i mieć zupełnie inną rozgrywkę, po drugie NG+, pomijając, że nie wnosi nic nowego do gry to w ER świat jest zwyczajnie zbyt duży, żeby pakować w niego ponownie setki godzin na całkowitą eksplorację, niestety jest też zbyt duży, żeby nawet przy ogólnym przejściu brać się za opcjonalne
  • Odpowiedz