Wpis z mikrobloga

Macie rację. Kontent od bideveloper.pl oscyluje na granicy scamu. A przynajmniej jest podkoloryzowany. Oficjalne raporty mówią, że średnia zarobków bi deva to ok. 4K net. Co oznacza pewnie że spora grupa dostaje ledwo ponad minimalną, a najzdolniejsza część 5,6,7 k.

Jednak według autorki te wyniki są niepoprawne, a jako kontrargument podaje screeny z messengera z anonimami, którzy mówią, że zarabiają więcej, więc średnia dla juniora to 5-7. W czasach kryzysu. Zdj w komentarzu.

#powerbi #businessintelligence #analizadanych
JamesJoyce - Macie rację. Kontent od bideveloper.pl oscyluje na granicy scamu. A przy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
@JamesJoyce: Ale generalnie to tak naprawdę szkoda, bo ona na początku jak sam zaczynałem to nawet miała tam jakieś informacje na blogu które może nie były odkrywcze ale były ok. Mogła pójść faktycznie w jakiś rzetelny kontent na youtube. Coś np. jak Guy in a Cube, mogłaby nagrywać filmiki z jakimiś sztuczkami z PowerBi. Jakieś ciekawe rozwiązania tłumaczyć, nawet by mogła od tej strony wizualnej pokazywać jakieś "ładne" projekty dashboardów. Taki
@karmazynowy20: nagrywanie na YT rzetelnego kontentu nie przyniosłoby jej tyle hajsu i musiałaby się wysilić. Jak ona jest taka zmęczona po nagraniu rolki z fejkową rozmową, to co się dziwić. Pogada o zarobkach, namydli oczu ludziom, zareklamuje Data Hirołs, co jakiś czas nagra rolkę jaki to super zawód i ile można zarobić, jelenie i łanie powykupują dostęp do tych materiałów i się kręci ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@JamesJoyce: ja tez Dagmary nie popieram ale 4k? Tyle to sie zarabia na data entry, a moze nawet i wiecej bo kumpel zaczynal od 4,5 czy tam 4,8 w 3M we Wroclawiu. Mysle ze realnie te 7k jest do wyciagniecia jezeli mowimy tu o kolesiu zaciagajacym dane i robiacym raport. Tylko okazja na takie stanowiska dawno przestala istniec, ludzie sie skapneli i poprzechodzili. Rzadko kiedy w BI teamach sa ludzie po
@JamesJoyce: @peoplearestrange
Ogólnie to bardzo sprytne panowie, że piszecie tutaj o jakichś 4k czy 7k dla BI Dev. Popieram, mniejsza konkurencja jak ludzie nie będą węszyć w tej działce.
Ja dodam od siebie, że Chat GPT zabrał mi pracę po tygodniu, a BI Devem zostaje każdy, kto przez ramie podejrzy jak się kilka w BI toolach przez 20 minut. Zawód bez perspektyw, a jak Wam ktoś powie, że BI Dev kompletnie