Wpis z mikrobloga

@Recydywa: damn. Zabijesz mnie? Jadem oczywiście ;) ale masz pełne prawo. #!$%@?ła mi się frezarka z krajzegą [tak, możesz drwic z rózowego paska].

A tak serio: w domowych warunkach potrzebuje wyciąć z metlowej płytki konkretny, dośc precyzyjny wzór. Oprócz frezarki, czym to najlepiej zrobić? Nawet ręcznie, w cierpieniach? Pilniki itp. odpadają- wzór wymaga pewnej precyzji [zabijcie mnie i osmieszcie, ale nie znam się]
  • Odpowiedz
@hellyea: #!$%@? ten przepraszający ton. Ja na makeupie też się nie znam:)

Nie wiem na ile precyzyjny ma być ten wzór, ale po pierwsze wokół konturu robisz jeden obok drugiego otwory wiertarką. Potem łączysz te otwory np jakimiś cążkami, albo małym pilnikiem w zależności od twardości i grubości materiału. Potem musisz się zaopatrzyć w jakieś precyzyjne pilniczki, popytaj w jakichś sklepach narzędziowych. Kolejny etap, tam gdzie ciężko z czymkolwiek podejść to
  • Odpowiedz
@emdey: od 300 zł do ile sobie wymarzysz. Wszystko kwestia tego ile rzeczy zdobędę, ile kupię i jak będę stał z gotówką. Zacznę od jakiejkolwiek konstrukcji, nawet obsługującej tylko długopis, w międzyczasie ucząc się jak to działa i przygotowując podstawy teoretyczne i praktyczne pod budowę konkretnej maszyny. Jutro zaczynam zabawę z obsługą silników krokowych
  • Odpowiedz
@Recydywa: i sorry, to nie jest reklama, ale po prostu to jedyne, co sama rysowałam, więc odzwierciedla o co mi chodzi- chcę zrobic stopery do książek ze wspinaczami, którzy te księzki "trzymają"
  • Odpowiedz
@hellyea: przestań przepraszać! :D

To tak jak mówię, odrysowujesz kształt, wiercisz dookoła otwory albo od razu włosówką, wykańczasz pilniczkami, na koniec papierki ścierne
  • Odpowiedz
@Recydywa: Powodzenia. Kiedyś też miałem się za to zabrać ale nigdy nie było ani czasu ani dodatkowych funduszy... załóż jakiś tag. Chętnie poobserwuję jako były student Automatów. :-)
  • Odpowiedz
@staa: raczej ze dwie, cztery-chcę sobie zrobic stopery do książek górskich, podstawy mam [chyba] ze starych stoperów, potrzebuję tylko postaci, które by trzymały te ksiązki [w cudzysłowie]
  • Odpowiedz
@emdey: Dzięki:)

narazie żadnych tagów, bo to będzie zabawa dziecka we mgle, tylko mnie tu styrają i mi ochota odejdzie:)

Też od zawsze kombinowałem żeby się za to wziąć ale uznałem teraz, że wytłumaczenie o pieniądzach i czasie to zwyczajne oszukiwanie się:)
  • Odpowiedz
@Recydywa: no to nie przepraszam! :D ale jak Twoim zdaniem wiercenie wokół da mi możliwość wycięcia przestrzeni np. zagięcia w spodniach wspinacza? [jak na grafice?] w tym jest właśnie problem. Zrobienie roweru w gazetach to był pikuś, ale to jest problem
  • Odpowiedz
@Recydywa: Ja bym potraktował to jako dodatkową motywację + wbrew pozorom na wypoku są specjaliści od wszystkiego, którzy raczej chętnie pomogą w razie problemów. :-)
  • Odpowiedz
@hellyea: otwory są tylko do nadania pierwszego wstępnego kształtu. Takich bardzo cienkich wcięć niestety nie zrobisz w domu. Olej te cienkie wcięcia i zrób to co daje się zrobić przy użyciu cienkich pilniczków. Jeżeli chciałabyś odwzorować idealnie kształt z rysunku musiałabyś to zrobić frezarką laserową, albo elektrodrążarką jak się nie mylę, ale koszt rozłożył by cię na łopatki:)

@emdey: ja już mam za sobą wiele postanowień z poprzedniego konta. Eksperci
  • Odpowiedz
@Recydywa: ano właśnie. A w drewnie.....? jakie możliwości wtedy są? Coś się zmienia czy nie bardzo [myślę, że nie]. Bo frezarka w domu jest, ale każdy kto wie o co kaman zna odpowiedź..... :( ]
  • Odpowiedz