Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 285
@KomendaGlownaPolicji bo #!$%@? nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dopóki ta zbrodnia nie zostanie rozliczona każdy Ukrainiec powinien to zobaczyć.
Popieram wojnę obronna Ukrainy, popieram wysyłanie sprzętu, ale Wołyń powinien zostać rozliczony.
  • Odpowiedz
Dopóki ta zbrodnia nie zostanie rozliczona każdy Ukrainiec powinien to zobaczyć.


@xkajteqx: Na wykopie? Oni siedzą na telegramach, fb czy pikabu.
  • Odpowiedz
@niepokonany_kotecek: Nawet nie za bardzo chcę to czytać. Mojego dziadka , dziadka brata (z żoną i dwójką dzieci) wtedy bestialsko zamordowano. Moja babcia z dwójką dzieci się uratowała tylko dlatego, że dwa dni wcześniej pojechała do miasta Łucka.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla Ale #!$%@? jak potłuczony. Po pierwsze PL z Ukrainą nie ma nawet połowy potencjału gospodarczego Niemiec. A po wojnie jeżeli Ukraina ją wygra, to będzie kraj zniszczony na długie lata i wymagający ogromnych nakładów finansowych na odbudowę, bo ich kondycja gospodarczą już przed wojną była bardzo słaba i od przeciętnej PL byli dużo biedniejsi. A co dopiero po takiej wojnie, która 1.5 roku odbywa się na ich terytorium.

Nie wspomnę już
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: Tak, serio tak myślę. Przez lata byli częścią ZSRR, gdzie edukacja była jaka była, potem uzyskali niepodległość i potrzebowali jakiegoś punktu zaczepienia jak naród, trafiło na zbrodniarza Banderę. Wystarczyło przemilczeć mordowanie cywilów (skąd mieli się o tym dowiedzieć) i wyeksponować go jako "bojownika o niepodległość Ukrainy"
Teraz jak się mają uczyć historii od nowa mają dysonans poznawczy i wyparcie "nie no Bandera nie był taki zły" "no może czasem przeginał,
  • Odpowiedz
@Operator_imadla ale chyba można pogodzic się z historia i żyć potem w zgodzie. Jak ktoś nie jest w stanie się na to zdobyć to nigdy z kims takim dogadać się nie będzie można. Coś się nie podoba to cyk, odpalamy amnezję dla jakiegoś okresu? Mało dojrzałe. Nie wiem ile książek o takiej tematyce czytałeś i z iloma osobami, które bezpośrednio lub pośrednio doswiadczyły tych zbrodni, ale nie sądzę, żeby tezy przedstawione w
  • Odpowiedz
@xkajteqx: a ja ci powiem, ze oni i dobrze o tym wiedzieli jak sie zachowywali i dobrze wiedza, tylko pala glupa, albo, jak kto woli - robia dobra mine do zlej gry. Mam duzo Ukraincow wsrod znajomych i NIE rozmawiamy o tych tematach. Maja co innego na glowie, niz szargac sie teraz z Lachami o jakis zaszlosci z czasow drugiej wojny swiatowej. Mam tez takiego kolege co jezdzil na Ukraine w
  • Odpowiedz