Wpis z mikrobloga

@miki_w
Byleby był z czegoś przydatnego potem. I przygotuj się dobrze żeby nie wylądować z samym gówno stypendium jak niektórzy.

Na plus. Żyje tak samo beztrosko jak na normalnych studiach. Choć to trochę głupie jak ma się 28 lat xD

@jmuhha
Dopiero będę miał jak dobrze pójdzie. Zoologia. Badam dietę wilków.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: a czy badasz może nocne zwyczaje wilków? Bo mam ważne pytanie dotyczące pewnych zachowań tych zwierząt w księżycową noc.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@poelo: Badać nie badam, ale w całym temacie gatunku na bieżąco musze być. Wal śmiało, jak będę wiedział odpowiem, jak nie to poszukam jakichś publikacji, odpowiedź jakaś się znajdzie.
  • Odpowiedz
@poelo: Wilk nie wyje tylko w księżycową noc. Wilk wyje ogólnie. Czasem też nawet w dzień choć bardzo rzadko raczej w godzinach wieczornych i raczej szczeniaki, które mogą dać się nabrać na stymulację. Wycie to zwykła forma komunikacji, bo te zwierzęta są akurat bardzo wokalne. Ma to za zadanie przede wszystkim poinformowanie o obecności i położeniu. Rodzice często wyją, aby ich młode im odpowiedziały, wycie może mieć też miejsce po udanym
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja:

-sam się udomowić wilka?
-czy badales jakiegoś wilka tak, że z nim przebywałeś i np mogłeś go pogłaskać?
-czy boisz się wilków?
-czy wilków należy się bać?
-co robisz jeśli w lesie spotkamy wilki? Jak się chronić?
  • Odpowiedz
@jmuhha:
- Nie i nie wolno.
- Brałem udział w obrożowaniu wilka. Mogłem go pogłaskać, a nawet zmierzyłem mu temperaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Nie boję się chyba żadnych zwierząt, choć do kotów miałem respekt dopóki jeden nie zamieszkał z nami. Zwierzętami zawsze się interesowałem i mam do nich rękę. Kilka miesięcy przepracowałem w ZOO podczas wolontariatu i praktyk studenckich. Między innymi na drapieżnikach, skąd właśnie
  • Odpowiedz