Wpis z mikrobloga

Wczoraj podjechałem na motocyklu na stację benzynową #circlek. Zatankowałem, podchodzę do kasy, a babka do mnie że mnie nie obsłuży bo mam zdjąć kask i takie jest prawo i regulamin stacji xD
To poprosiłem o wskazanie punktu regulaminu, ale niestety nie miała go przy sobie. Poprosiłem o wskazanie ustawy, ale też nie miała jej przy sobie.
Jeszcze jej kolega (nie będący pracownikiem stacji, ale za ladą stał), mi cisnął, że chyba dopiero prawko zdałem, że nie wiem takich rzeczy xD

#lodz
  • 101
  • Odpowiedz
  • 2
@blunch Ale jak w masreczkach każdy łaził, to jakoś nikomu nie przeszkadzało? Albo raczej na odwrót. Zawsze się znajdą się debile, którzy muszą się powyżywać bez powodu, czy to pani na stacji, czy w urzędzie, czy w Policji, czy w lesie, czy na chodniku. Nie dziwcie się, sami się rtacy robimy dla innych.
  • Odpowiedz
@blunch: XD jeżdżę jednośladami od parunastu lat i w życiu bym nawet nie pomyślał, żeby do płacenia musieć (albo, że tego wymaga kultura XD) zdejmować kask. Nigdy tego nie robiłem i nigdy nie będę robił bo tak mi jest po prostu wygodniej, a jak się sprzedawcom nie podoba to całe szczęście są i będzie co raz więcej stacji bezobsługowych i problem wkrótce sam się rozwiąże :)
  • Odpowiedz
Lol, przecież to dane służbowe. Jeśli nie ma identyfikatora, to musi podać imię i nazwisko dla identyfikacji pracownika, który pracuje. Dane osobowe samodzielnie są chronione, ale nie w kontekście wykonywania czynności służbowych. Musi podać dane, jeśli nie ma żadnego służbowego identyfikatora.


@lycaon_pictus: ewidentna bzdura!
takie zapisy dotyczą tylko wybranych zawodów - w zasadzie wyłącznie zawodów zaufania publicznego
może to regulować umowa zbiorowa w miejscu pracy ale nie prawo.
  • Odpowiedz
jaki niewolnik xD

Jak ci napiszą w REGULAMINIE, że masz buty przed wejściem ściągać to też bez szemrania będziesz pomykać w skietach do kasy?


@MoonlightSh: wy wszyscy to śmieszni jesteście
każdy z was broni jak niepodległości swoich zasad i wymysłów - BO SĄ WASZE i macie prawo do swobodnego ustalania co będziecie robić a co nie

z drugiej jednak strony

gdy ktoś robi dokładnie to samo to od razu podnosi się
  • Odpowiedz
@siona: Ten notocyklista nie podpisywal regulaminu, jestem również pewnien ze nie zostal należycie poinformowany o obowiązku sciagniecia kasku PRZED skorzystaniem z usługi. To zamyka temat. Je.bać korporacje... To rak ziemi
  • Odpowiedz
@RabinTakRabinNie:
a wsiadając do tramwaju lub pociągu podpisujesz regulamin?
w przypadku stacji istnieje spore prawdopodobieństwo, że naklejka z przekreślonym kaskiem widnieje przy wejściu do budynku.

świat nie jest czarnobiały a wy ciągle swoje :D
  • Odpowiedz
Ja nie wiem co jest z tym miastem ale to serio jest jedno z gorszych miejsc w jakich byłem. Drogi jak na Ukrainie, domy i kamienice jak na Bułgarskiej prowincji, buta mieszkańców jak u górali, tylko te pospolite menelstwo i taka wszechobecna i charakterystyczną bieda która od razu się widzi po twarzy człowieka jest taka typowo łódzka... Serio nie wiem co jest z tym miastem nie tak. Ma super położenie i warunki
  • Odpowiedz
ponad 10 lat temu jak miałem moto, na paru stacjach tez mieli z tym problem i juz wtedy byly nakleiki ze zakaz wstepu w kasku/kominiarce. Bo pewnie duzo ich tak okradlo
  • Odpowiedz