Wpis z mikrobloga

Wczoraj podjechałem na motocyklu na stację benzynową #circlek. Zatankowałem, podchodzę do kasy, a babka do mnie że mnie nie obsłuży bo mam zdjąć kask i takie jest prawo i regulamin stacji xD
To poprosiłem o wskazanie punktu regulaminu, ale niestety nie miała go przy sobie. Poprosiłem o wskazanie ustawy, ale też nie miała jej przy sobie.
Jeszcze jej kolega (nie będący pracownikiem stacji, ale za ladą stał), mi cisnął, że chyba dopiero prawko zdałem, że nie wiem takich rzeczy xD

#lodz
  • 101
@lycaon_pictus: Nikt nie musi ci podawać swojego nazwiska, jeśli pracownik nie ma plakietki z imieniem to wszystkie dane, które umożliwią jego zidentyfikowanie są na paragonie. Bez paragonu wystarczy data i godzina transakcji, dalej już wiedzą kto obsługiwał.
Jeśli chodzi o zakaz wchodzenia w kasku, naklejka jest na drzwiach.
Chociaż mi nigdy nie przeszkadzają motocykliści w kaskach, których płacenie za paliwo trwa max pół minuty.
@mich4si4:

Nikt nie musi ci podawać swojego nazwiska, jeśli pracownik nie ma plakietki z imieniem to wszystkie dane, które umożliwią jego zidentyfikowanie są na paragonie. Bez paragonu wystarczy data i godzina transakcji, dalej już wiedzą kto obsługiwał.

Jak go nie chcą obsłużyć to jak? Dane służbowe musisz podać, jeśli są równocześnie danymi osobowymi to zadanie odpowiedniego przetwarzania ich stoi po drugiej stronie.

Jeśli chodzi o zakaz wchodzenia w kasku, naklejka jest
@lycaon_pictus: nazwiska NIE MUSI podawać. Jak nie ma transakcji to data i godzina sytuacji. Znaleźć na monitoringu kto to nie jest problemem.
Tak, tak samo jak nie ma przepisu i podstawy prawnej zakazu wchodzenia na Circle K ze zwierzętami.
Stacja ma taki regulamin a nie inny i powinno się do tego dostosować a nie wylewać pomyje na pracowników, oni nie mają wpływu na takie rzeczy.
Co nie zmienia faktu, że pani,
@Ovis_aries: Żadna, ale w zależności od sytuacji pracodawca już będzie musiał podać.
@blunch: Nie wiem czy dzwoniłeś do UOKiKu, ale robiłem jeszcze research. Nie musi podawać, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zrobił po kryjomu zdjęcie dla łatwiejszej identyfikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)