Wpis z mikrobloga

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-szczepienia-na-koronawirusa-znow-beda-mozliwe-w-aptekach,nId,6886562#crp_state=1

Z dniem 1 lipca znieśli możliwość szczepienia się w aptekach a teraz przywracają. xD
Odpłatność oczywiście nadal nieogarnięta (jakby skopiowanie tych samych zasad co w szczepieniu na grypę było zbyt trudne) i panikarze będą mieli nadal bezpłatne kolejne dawki ale za grypową już będzie trzeba zapłacić. Czy ta na pneumokoki przejdzie i będzie odpłatna nie wie nikt. xD

Znając życie wyjdzie jak zawsze niezły burdel jak jedna jest za darmo a druga płatna ale dla określonych grup i jeszcze może wyjść trzecia na pneumokoki nie wiadomo na jakich zasadach. xD Rząd wsadził aptekarzy na konia. xD

No nic, przynajmniej dalej skierowania na szczepienie w IKP będę kolekcjonował, szkoda że z grypowymi nie wyszło ale tego można było się spodziewać. xD

#koronawirus #zdrowie #grypa
  • 8
@Przegrywzyciowy0 Artykuł ma ponad rok i wtedy 54 miliony były podane, 25 mln w magazynie i 67 mln zamówione. xD 146 mln dawek dwudawkowej szczepionki w państwie z 38 mln obywateli w 2022 gdzie już było wiadome że 40% nie poszło się szczepić. xD Covidziarze robili fikoły że szczepionki się zmarnowały bo antyszczepy tymczasem było zamówione tyle że wszyscy musieliby przyjąć po 4 dawki i to w czasie jak eksperty ogłaszały że
@Przegrywzyciowy0: @Pieniek1991

Ciekawe ile już musieli zutylizować i ile to kosztowało. Mam nadzieje, że do kosza poszły te najbardziej wadliwe, bo jak mam żal do covidiotów to jednak zostali intensywnie zastraszeni.

https://wykop.pl/link/7149867/dania-wadliwe-partie-szczepionki-pfizer-odpowiedzialne-za-70-powiklan

@Pieniek1991

Polski rząd już ma miliony niewykorzystanych szczepionek przeciwko COVID-19, a w perspektywie czeka dostawa kolejnych 67 mln dawek za 6 mld zł. To więcej niż zużyliśmy do tej pory. Dlatego rząd chce renegocjacji umowy z Pfizerem


Wiadmo już
Wiadmo już jaki wynik tych renegocjacji?


@jinnoman: Nie wiadomo, w mainstreamie tematu już nie ma. Ostatnio coś gadali że Pfizer może nie dostarczać ale i tak musimy zapłacić. xD Pisowcy na taki deal się pewnie zgodzą w końcu już płacimy za KPO którego nie dostaliśmy więc mamy doświadczenie w temacie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieje, że do kosza poszły te najbardziej wadliwe, bo jak mam żal