Wpis z mikrobloga

Prywatny dostawca internetu nie pozwala podłączyć własnego routera do światłowodu i instaluje klientom urządzenia Huaweii do którego ma wejście jako administrator. Klientowi udostępnia tylko konto zwykłego użytkownika. Na pytanie dlaczego tak się dzieje uzyskałem odpowiedź, że są parametry kontrolowane przez nich aby konkurencja nie wiedziała, jakie są ustawienia światłowodu ( ͡ ͜ʖ ͡). Chciałem zamienić ich wieszające się urządzenie z Huaweja na Ubiquity UF-LOCO... i się nie da. Najprawdopodobniej kontrolują prędkość internetu po stronie klienta, a nie po stronie dostawcy. Co najwyżej mogą mi zainstalować swój router jako bridge...

To normalna praktyka?

#internet #komputery #dostawcainternetu
  • 10
@KryKry: u dużych, januszowych ISP to norma. I później w razie problemów z routerem bujaj się z pomocą techniczną, zamiast w 10 minut podmienić sobie na nowy. Dlatego przy wyborze dostawcy zazwyczaj staram się szukać takiego, który nie daje własnych urządzeń.
@KryKry: u mnie nawet lokalny dostawca tak robi, ostatnio chciałem zarezerwować ip w dhcp i musiałem złożyć wniosek mailowo na który odpowiedzieli po 2 dniach roboczych xDD
@KryKry @wypokowy_expert ja podłączyłem swój router do tego zablokowanego i skonfigurowałem na nim całkiem osobną sieć, mogę kontrolować co mi się podoba ( ͡º ͜ʖ͡º) jedyny problem to otwieranie portów bo operator nie chce na to wyrazić zgody