Wpis z mikrobloga

#thequarry

ludzie to wam się podoba, serio? jeszcze rozumiem, że szara myszka Abi może w was rozbudzać namiętności, ale cała gra?

until dawn było super, seria dark pictures była oczywiście gorsza bo tańsza, ale całkiem spoko, te gry przynajmniej stanowiły wyzwanie.
ale The Quary mi po prostu ubliża. serio 'wstrzymanie oddechu' to trzymanie X?
naciskanie zgodnie z rytmem encefalogramu było za trudne??? już nawet nie wspomnę o trzymaniu kontrolera bez ruchu - to przynajmniej stanowiło jakieś wyzwanie, i chociaż vendigo zżerały mnie, to przecież jednak czułem że gram. a tu trzymam pada jedną ręką z naciśniętym X, a drugą ręką mogę scrollować mirko albo dłubać w nosie. co to ma być.
a QTE to wychylenie gałki???
przez moment myślałem że gram w trybie dla niepełnosprawnych.
do tego grafika: sceny w wodzie mają żenującą animację, jak sprzed 10 lat. Emma ma gębę jak z gumowa pacynka albo manekin. postaci czasem poruszają się jakby zamiast motion capture były animowane.
nie ma dreszczyka jak z urbexu Until Dawn, gdzie zwiedzaliśmy piwnice sanatorium (podsnosiły mi się tam włosy na rękach), brak poczucia zagrożenie typu psy, czy nieznany przeciwnik, brak budowania napięcia, vendigo przez pół gry tylko przeczuwaliśmy, co było straszne, a tutaj pierwszy potworek pojawia się prawie na początku i czar pryska.
mapki małe. brak klimatu zagrożenia z Until Dawn, brak eksploracji, mamy tylko jakieś beztroskie spacerki po lesie, ale to między innymi dlatego że bohaterowie łażą i pieprzą. pieprzą cały czas. albo ścigani przez stwory stają nagle swobodnie na otwartej przestrzeni zaczynają pieprzyć o pierwszych miłościach, i to na poziomie emocjonalnym gimbazy.

jestem wściekły że dałem się nabrać na trailer i renomę studia
#gry #ps4 #ps5
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Ponury_przegryw ale ja porównuję te grę wyłącznie z pozostałymi grami od tej samej firmy. jak dla mnie to po prostu jest zjazd jakości. spodziewałem się horroru który będzie trzymał w napięciu jestem zawiedziony tym że gra według mnie wypada gorzej niż te dark pictures które teoretycznie były nisko budżetowe i miały być "gorsze". a na gumową gębę aktorki bym się skarżył niezależnie od tego W której grze by się to działo
  • Odpowiedz