Wpis z mikrobloga

siema, kupiłem growkita z grzybami i nasuwa mi się pytanie jak to uprawiać? Na początek to wiadomo, na godzinę do wody itp, ale chodzi mi o te całe wahlowanie. W iinstrukcji piszą, że dopiero po pojawieniu się pinów zacząć to robić, a na innych forach natomiast mówią żeby to robić od początku. Jak mają się wasze opinie co do tego?

#psylocybina #grzyby
  • 9
  • Odpowiedz
@Piterwju wystarczy trochę tam powietrza wpuścić kilka razy dziennie po tym jak wyjdą piny, jak któregoś dnia nie wpuścisz nic się strasznego też nie stanie. Jak wpuścisz przed wypuszczeniem pinów też się nic nie stanie. Ogólnie jeśli nie będziesz za często przy tym grzebał, zachowasz wystarczający poziom higieny to się nic nie stanie. Najważniejsza jest właśnie ta czystość, żeby nie wlazły tam żadne pleśnie, bakterie, po prostu bierz pod uwagę to, że
  • Odpowiedz
@Piterwju:
0. Zaklejasz boki pudełka brązową lub czarną taśmą. Ewentualnie oklejasz taśmą aluminiową.
1. Otwierasz pudełko
2. Zalewasz wodą i czekasz, aż się namoczy.
3. Odlewasz nadmiar wody
4. Wkładasz do torby i zamykasz spinaczami. Jeżeli jest jeszcze miejsce w torbie to wstaw tam szklankę z wodą.
5. Czekasz około 6-10 dni na pojawienie się pierwszego łebka. W tym czasie nie otwieraj worka.
6. Gdy pojawi się pierwszy mały grzyb to
  • Odpowiedz
Kup sobie płyn do dezynfekcji rąk, rękawiczki foliowe (takie jakie są w sklepach obok pieczywa) i maseczkę, aby nie chuchać grzybom nieświeżym oddechem. Z kolei do zboru grzybów niezbędne będą rękawiczki nitrylowe.


@Artok: bez przesady. Wystarczy wymyć ręce. Nic grzybom nie będzie.
  • Odpowiedz
Najważniejsza jest właśnie ta czystość, żeby nie wlazły tam żadne pleśnie, bakterie


@Wyjebudda: najważniejsze to dać im święty spokój i odpowiednie warunki. Np nie przelać. Wtedy same sobie świetnie poradzą.
  • Odpowiedz
@Piterwju: do mnie właśnie leci nowy growkit mazatapec, ale robił będę tak samo jak wcześniejszy gk golden teacher - nakłuj czystym widelcem w miarę gęsto, wlej wody po "korek", zamknij, wrzuć do lodówy na godzinę, wyjmij, odsącz wody ile się da, na dno baga wlej 200ml letniej wody, w to włóż growkit, na górze ze 2 razy "zagnij" bag i czekaj, jak będą pierwsze piny, powiedzmy z 5 to wtedy zacznij
  • Odpowiedz