Wpis z mikrobloga

@Yasuo a lot to unpack here.
1. To, że na hasło "nadwaga" wyobrażasz sobie górę sadła przemieszczającą się na skuterze inwalidzkim nie znaczy, że wszystkie kobiety z nadwagą tak wyglądają.
2. Nadwaga nie musi być czynnikiem wykluczającym atrakcyjność, a może być czynnikiem ją podwyższającym. Ludzie mają różne "typy", sporo chłopów lubi krąglejsze kobiety, jeśli masz rozbudowane mięśnie + duże cycki i tyłek to duża szansa, że masz nadwagę.
3. Te 6% to
@drobne_na_taryfe: Jezeli w warunkach laboratoryjnych zapytasz chłopa o babe to odpowiada za pomocą rozumu i logiki, bo szanse na zaruchanie równe są zeru.

Ale jak ten sam chłop zobaczy ta sama babe w rzeczywistości to włącza mu się małpi mózg, bo jak jej powie ze jest ładna to być moze zarucha.

Plus nie trzeba dużo by podbić ego brzydkich lasek. Wystarczy, że w jakiejś miejscowości 1% facetów to spermiarze siedzący na
@92cel

warunkach laboratoryjnych


I tu mamy sedno sprawy, bo to są dane pozyskane wprost z ocen profili randkowych na okcupid, czyli wprost motywowane szansą zamoczenia. Dlatego to jest arcyciekawe, że ten rozkład w przypadku ocen kobiet przez mężczyzn ma taki kształt. To nie było żadne legitne badanie.

Oczywistym jest więc, że te dane w żaden sposób nie pozwalają na dalekoidące wnioskowanie o populacji (tym bardziej bawi mnie zacietrzewienie, z jakim niektórzy tu
@drobne_na_taryfe: Statystyka to statystyka. Wracając do pytania z twojego postu - widać większość mężczyzn ocenia atrakcyjność kobiet prawidłowo.

Nadal mały procent spermiarzy i mały procent przystojniaków może rozwalić rynek świń - wystarczy że w 100 tys mieście jest 200 spermiarzy, którzy spermią do wszystkiego - wtedy nawet najbrzydsza samica ma 200 wiadomości na Tinderze.
Do tego weźmy, że tylko 5% populacji jest przystojnych czyli w 100 tys mieście mamy 2.5 tys
@92cel może zabrzmi brutalnie, ale wiele wiadomości od brzydali, a tacy najczęściej uskuteczniają model walenia w każde drzwi (wnioskuję wprawdzie tylko po latających na mirko screenach z fb/badoo/insta z januszami i sebami typu hej pienkna) to żadne podbicie ego, wręcz przeciwnie, to otrzeźwiający strzał w pysk. Tak samo jak to, że przystojniak zamoczył i uciekł xd.
@drobne_na_taryfe: co to za badanie? Bo wychodzi z niego jeśli dobrze czytam te wykresy, że tinder źle działa bo kobiety przecież odpisują slabiakom

Nie wiem jak spermiarze wpływają na rynek, gdzieś na tagu był kiedyś fajny post wyjaśniający że to nie oni za tym stoją. Nie wiem czy każda ma oczekiwania z kosmosu, wiem że jeśli nie to ja i tak byłem chyba za słaby bo jestem sam ¯\(ツ)/¯