Wpis z mikrobloga

chcę podłączyć dwie lampy na wyłącznikach schodowych podwójnych i sytuację mam jak na zdjęciu tzn. pierwsza (lewa) lampa jest bardziej na lewo od pierwszego wyłącznika. Mógłby ktoś mi rozrysować jak powinienem rozprowadzić żyły (mam ofc przewody 3x1.5)/potwierdzić, czy dobrze rozrysowałem jak w rzeczywistości pójdą żyły (komentarz)?

#budujzwykopem #budowadomu #elektryka
smokzabojcaludzi - chcę podłączyć dwie lampy na wyłącznikach schodowych podwójnych i ...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
rzeczywiste drogi żył - więc w każdym "korytku" przez który będą szły kable będę zawsze miał 6 żył prawda?

Ofc w samych wyłącznikach będę je podłączał tak jak jest w schemacie wyłącznika - w tej chwili chcę tylko puścić same kable po suficie, żeby potem się nie okazało, że mi jednej żyły brakuje
smokzabojcaludzi - rzeczywiste drogi żył - więc w każdym "korytku" przez który będą s...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: nie kumam o co w tym twoim schemacie chodzi. Gdzie jest dojście fazy do włącznika? Potrzebujesz 4 przewody do komunikacji między włącznikami a reszta już działa tak jak przy pojedynczym. N idzie bezpośrednio na lampy, L dochodzi do włącznika i z drugiego wypuszczasz 2 Lki osobno na lampy. W pierwszym, w tym do którego dochodzi L robisz mostek.
  • Odpowiedz