Wpis z mikrobloga

Pytanie do wykopowych rowerzystów:

Planuję zakupić nowy sprzęt, jeszcze w okresie zimy, kiedy to będą ciut tańsze i mam kilka pytań, może ktoś doradzi:

1. Ma to być maszyna do poszalenia po lesie i do wyskoczenie w miasto po bułki - wydaje mi się, że najbardziej będzie więc odpowiadał rower górski typu XC, dobry wybór?

2. Mając 196cm wzrostu na co mam patrzeć przy wyborze roweru?

3. Jakieś konkretne modele ktoś poleci? Jakich zaś producentów unikać?

4. Minumim kasy jaką trzeba wyłożyć na przyzwoitą maszynę, która ma znieść jak najwięcej i posłużyć parę ładny lat - 2 tysiące czy więcej?

#rower #wykopiepomoz
  • 27
@Katorz: 1. Myślę, że dobry. Sam mam MTB/XC i jest dobre - kwestia sprawowania na asfalcie i w lesie to opony - jak dobrze poszukasz i znajdziesz sobie coś odpowiedniego (zależy ile gdzie jeździsz) to spełni się w tej roli idealnie. Tylko zwróć uwagę, by się dało zablokować amortyzator - na równej drodze tylko przeszkadza.

2. Pozycja za kierownicą. Najlepiej jakbyś się przeszedł po rowerowych i posprawdzał gdzie Ci wygodniej będzie.
@Katorz: Częściowo się wypowie, chociaż się nie znam :)

Zima to najlepszy okres na kupowanie roweru, można wyrwać fajne okazje, sam taką wyrwałem tydzień temu :)

1. Dobry

2. Na wysokość ramy.

3. Nie znam się na xc

4. Wydaje mi się, że jeśli to ma być maszyna do poszalenia to te 2 tysiące to absolutne minimum.

Polecam forumrowerowe.org potrafią dobrze doradzić :)
@11mariom: Planuję go kupić przez internet więc z tym sprawdzeniem może być ciężko. Nie brać sprzętu z tarczówkami a zamiast nich to...? Pardon, że tak dopytuję ale ostatni rower kupiłem koło 10 lat temu... W tej kwestii jestem raczej laikiem

@ElCidX: Dzięki za namiar na forum, z pewnością dopytam i tam :)

I dzięki za odzew, panowie.
@Katorz:

1. Tak

2. Musisz mieć dużą ramę, 20" to minimum

3. Na pewno unikaj marketowców, poleciłbym ci kupić używany z osprzętem z wyższej półki (Shimano Deore i wyższe)

4. Za około 2 tysiące już można znaleźć naprawdę bardzo fajną używkę :)
@Katorz: zwykłe Vki, albo weź z tarczami i wymień hamulce na jakieś Avidy - sam właśnie vki wymieniłem w tym roku na Avid Elixir 5 i Juicy 3.5 i jestem meeeega zadowolony ;)
@Katorz: Oczywiście, że dobry. Tylko nie należy się napalać i cierpliwie szukać dobrej okazji, a decyzję podjąć na chłodno rozważając plusy i minusy. Jakiś czas temu kupiłem używanego MTB z dobrym osprzętem i znikomymi śladami użytkowania. Jestem bardzo zadowolony :)

@11mariom: Avidy to dość spory wydatek ;)
@Bimbermaeister: ja za swoje dałem 400zł ;) I jeszcze elixir 5 to nówka sztuka :D Męczyłem allegro przez pół roku i w końcu znalazłem w dobrej cenie. Do tego koła, nowe manetki do przerzutek, tarcze… trochę poszło kasy, ale jestem zadowolony. Jeszcze jak zimą dorwę amortyzator jakiś fajny to będę hepi :P
@Bimbermaeister: nie mam bardzo zaawansowanej :D Ot Kellys Scarpe 2007 albo 2008. Zaawansowany będzie jak powstanie z tego drugi rower :D Koła i hamulce są, następny jest amortyzator. Dalej osprzęt albo rama - zależy jak kasa i promocje pozwolą :P
@Bimbermaeister: no ja nie mam kasy na amora… btw, coś polecisz - qr9, 120mm, bez piwotów? Dobrze jakby się dało dorwać <700zł, nie musi być nówka - chociaż nie powiem, liczę na jakieś promocje w styczniu-lutym
@11mariom: Ja mam Foxa Vanilla RLC 130mm i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Pełna regulacja, ogólnie amor miodzio. Jak na razie jestem początkujący w MTB, więc nie mam zbyt wielu opcji do polecenia. Ostatnio kolega sprzedawał dwa amorki RS po około 700zł właśnie. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, to bym ci dał namiary :)
@Katorz: ja bym polecał jakiś crossowy. Od MTB różni się ciut większymi kołami ipo wyposażeniu w bagażnik może służyć jako wycieczkowy na dłuższe dystanse. Oczywiście mtb tez może być na wyprawy, ale crossowy jest bardziej uniwersalny na asfalty/szutry.