Wpis z mikrobloga

Chciałbym poprawić komfort jazdy samochodem w słoneczne dni, nie tracąc przy tym na widoczności po zmierzchu.
Słońce nadmiernie(jak dla mnie) nagrzewa mi wnętrze i w tym mnie. Jak zakładam jedyną opcją jest jakaś folia na szyby?
Czy macie doświadczenie z takimi foliami? Jakaś folia znacząco u was ograniczyła ilość słońca? Jak jadę samochodem to czuję jak słońce mnie smaży po prostu...

Znalazłem na przykład folię 3m: https://folia-samochodowa.pl/crystalline-90-folia-do-szyb-redukujaca-nagrzewanie obiecują cuda, a jak w praktyce?

Nie zależy mi na przyciemnianiu, kameleonie i innych zabiegach estetycznych. Ale są akceptowalne jako skutek uboczny :P

#motoryzacja #samochody #komfort
anonim1133 - Chciałbym poprawić komfort jazdy samochodem w słoneczne dni, nie tracąc ...

źródło: stopie%C5%84

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Djelon: Czorny, ale maskuję błotem jak tylko mogę ; - )
No ale mówię, głównym problemem dla mnie jest słońce bezpośrednio wpadające mi na skórę, resztą zajmuje się klimatyzacja.
  • Odpowiedz
  • 0
@paczelok: Okulary mam, ale średnio działają na ręce czy tułów ogólnie.
Klimatyzacja też nie eliminuje promieni słonecznych - nawet jak tylny rząd siedzień ma dedykowaną klimatyzację dla siebie.
  • Odpowiedz
głównym problemem dla mnie jest słońce bezpośrednio wpadające mi na skórę, resztą zajmuje się klimatyzacja


@anonim1133: to załóż koszulę z długim rękawem xD
  • Odpowiedz
@anonim1133: jak z tyłu masz dużo szyb to ok ale przednich bocznych i czołowej nie ruszaj bo będzie po dowodziku. Ja bym sie po prostu przyzwyczaił do smażenia na twoim miejscu
Szyby i tak są przyciemnione fabrycznie do maksymalnej dozwolonej wartości więc każda folia tutaj zagrozi utratą dowodu
  • Odpowiedz
@anonim1133 tył jedziesz na maksa, a przód w ramach przepisów najlepiej folią z filtrem UV.

mam teraz szyby z filtrem w aucie to jest game changer, wcześniej w trasie potrafiłem lewą rękę spalić na słońcu, a teraz nic :D
  • Odpowiedz
  • 0
mam teraz szyby z filtrem w aucie to jest game changer,


@open_or_die: I tego szukam! Poszedłeś do jakiegoś oklejacza i powiedziałeś, że chcesz folię z UV, czy może jakiś konkretny produkt polecisz?
  • Odpowiedz
@anonim1133: jak z tyłu masz dużo szyb to ok ale przednich bocznych i czołowej nie ruszaj bo będzie po dowodziku. Ja bym sie po prostu przyzwyczaił do smażenia na twoim miejscu


@dzem_z_rzodkiewki: do 30% taka jaką ja mam to jest legalna. ale trzeba unikac policji i car meetów na ktore przyjezdza policja, bo mogą dupe zawracać z miernikiem itd.
  • Odpowiedz